Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hivatalosan ha a kutvizet ra...

Hivatalosan ha a kutvizet ra akarom kotni wcre kell valamilyen engedely?

Figyelt kérdés
2016. márc. 22. 16:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan sem esővízzel, sem kútvízzel nem öblítheted a WC-t, csak ha mérőóra van rákötve.

Ez kb akkora baromság, mint az öt éve visszavont rendelet: A petróleumlámpát olyan magasan kell az istállóban elhelyezni, hogy azt sem ember, sem állat a farkával ne tudja leverni. :-))

2016. márc. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Juliusz48 ***** válasza:
Ha emésztőd van akkor senkit nem érdekel mert a szippantást is te fizeted. Csatornára kötve, kell a vízóra külön.
2016. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Én is hasonlón gondolkodok, amit meg is fogok valósítani. Én biztos nem fogom nem fogom a bürokratákat etetni, senkinek semmi köze hozzá hogy mivel öblítem,, hacsak nem fáradt olajjal. Én egy sima "T" idomot gondoltam beépíteni a tartály elé, amin csapok vannak, így állíthatom hogy csapvíz vagy kútvíz. Mivel nálam olyan a ház, a padlásra ennék egy 200l-es hordót, amit hetente egyszer feltöltök, és ejtőtartályos rendszerrel töltené meg a wc tartályt.

A csatornadíj: Lehet vele kötözködni, de mindenki tudja, hogy sokkal kevesebb víz megy le a csatornán, mint ami bejön a csapon. A szobai növények vagy kert locsolás, kocsimosás, belőled sem annyi jön ki mint ami bemegy, úgyhogy ezzel kár foglalkozni. Ez egy olyan díj, amit csupán azért fizetsz, hogy használod a csatornát. Csak hogy valamelyest arányos legyen, és másként nemtudják arányosankiszámlázni, ezért így oldják meg.

Más része, nem csak a gazdaságosság, hanem a függetlenség. Ha csőtörés van, akkor is le tudod húzni. A mi házunk régi ház, és úgy van megoldva, hogy az egész házat rá tudod kötni, de nem mertem még, mert ahoz be kéne vizsgáltatni a vizet.

2016. márc. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Csináld meg! Megéri! Bárki, bármit mond. Egy energia takarékos ház, akár az esővizet is használhatja. Miért kellene ezt külön mérni és fizetni a szennyvizet? Pl: csőtöréskor az elfolyt 50-100 köbméter vízzel a csatorna díjat is kifizettetik, hiába a földbe, vagy kertbe folyt el. Amit a munkahelyeden, vagy palackos vízből iszol, azt otthon nem is ürítheted? Gondolkodjatok már! A virágok öntözése után is fizeted a csatorna díjat! A kettő kiegyenlíti egymást. Ha a kútvizes WC-be beleköt a szolgáltató, vidd perre, elveszti. ( ki fizeti a csapadékvíz tisztítás költségeit? MI !!! Az is a tisztító műbe folyik!)Ezért mondom megéri megcsinálni, mert nem csak a vízdíjat kell számolni.
2016. márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!