Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim 16 évesen kijelen...

Ha a szüleim 16 évesen kijelentenek itthonról hivatalosan is, akkor kapnêk valamilyen támogatást?

Figyelt kérdés
2015. júl. 2. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
én úgy tudom, hogy 18 éves korod alatt nem tehetnek ilyet
2015. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Én is úgy tudom, hogy 18 alatt valamelyik szülőddel egyeznie kell a lakcímeteknek.
2015. júl. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha bejelentik hogy nem lakok itt vagy máshova jelentenek át?
2015. júl. 2. 10:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen támogatásra számítasz?


Ezzel csak ők esnének el a családi pótléktól és a családi adókedvezménytől is, már ha "csak úgy" ki lehetne jelenteni egy kiskorút.


Ha nem akarsz tovább velük élni, akkor nem nekik kell kijelenteni téged, hanem NEKED kell kérvényezned a gyámhatóságon a "szülői ház elhagyását"!

De ez sem egyszerű! Ehhez is az kell, hogy valaki (felnőtt! és nem a pasid!) vállalja, hogy ezentúl gondoskodik rólad, és természetesen a gyámhatóság csak indokolt esetben engedélyezi.

Ekkor a családit megkaphatod.

2015. júl. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
A gyámhivatalhoz kell fordulnod, ők hozzájárulhatnak, hogy hivatalosan elhagyd a szülői házat. Azt is tőlük kellene megkérdezned, hogy ilyenkor mire vagy jogosult. Elvileg tartási kötelezettségük van, ill. a családi pótlékot saját jogon megkaphatod, de ezzel nem vagyok képben, a gyámügyesek tudnak segíteni.
2015. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy hova, kihez mennél? 18 éves korig tanköteles vagy, nemigen tudnád egyedül fenntartani magad.
2015. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Te akarsz otthonról elmenni vagy a szüleid akarják ezt?
2015. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Hm.. Átjelenteni nem olyan egyszerű ám.

kiskorú esetén szülői aláírás kell- te nem kiskorú, hanem fiatalkorú vagy. Korlátozottan cselekvőképes.


plusz. random helyre nem tudnak bejelenteni, kell az ottani tulaj engedélye, aláírása stb.

2015. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

"kiskorú esetén szülői aláírás kell- te nem kiskorú, hanem fiatalkorú vagy. Korlátozottan cselekvőképes"


Kiskorú MINDENKI, aki a 18. életévét nem töltötte be és nem házas.

Ezen BELÜL korlátozottan cselekvőképes az a kiskorú, aki 14. életévét betöltötte.

Cselekvőképtelen az, aki még nem töltötte be a 14. életévét.


Lásd Ptk. 2:10-től


A fiatalkorú Btk. kategória.

2015. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%
Aki nem töltötte be a 18. életévét és házas az meg egész életében felnőtt felügyeletet érdenelne.
2015. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!