Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van tapasztalata valakinek a...

Van tapasztalata valakinek a napelemes rendszerekről?

Figyelt kérdés
Télen hogy üzemel mikor szinte alig van vagy nincs is napsütés, megéri rákölteni azt a 2-4 milliót? Illetve ha túl termelsz akkor adót szabnak ki rá?
2016. ápr. 4. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

Soha meg nem térülő fantasztikus befektetés.

Vagy ha mégis akkor amire megtérülne addigra tönkremegy, de inkább előbb.

Havi 5-8 ezer villanyszámla nem tétel és ha gond van csak telefonálok.

A működési elve az, hogy az emberek látják a házak tetején és elhatározzák, hogy majd ha házuk lesz akkor nekik is kell mert az annyira eco, ocö, green meg menő.

De ez jó a gazdaságnak, a hüléket meg ki sajnálja.

szvsz.

2016. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudod értelmezni a kérdést, adtál már valaha is értelmes választ, vagy csak ide jössz aztán azt hiszed hogy itt mindenkinek meg mondod a frankót akkor fa..a gyerek leszel? Tesó inkább a való életbe legyél menő vagy eco ne itt éld ki a gyerekkori sérelmeidet!!


Szevasz vagy a primitív nyelven szvsz

2016. ápr. 6. 10:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezért nem érdemes foglalkozni az ostobákkal.

Ez a tapasztalatom amit írtam.

Tesód akinek olyan a színe mint a tied.

"szvsz" meg azt jelenti, hogy "szerény véleményem szerint".

Nem azt hogy szevasz te szerencsétlen.

2016. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"nem érdemes foglalkozni az ostobákkal" - nagyon egy okos emberrel lehet dolgunk mellesleg mégis vissza írtál, jah tényleg a lelki sérelmeid ami nem hagy nyugodni, igaz, egész életedben bántanak te kis szegény

"tapasztalatom amit írtam" A működési elve az, hogy az emberek látják a házak tetején és elhatározzák, hogy majd ha házuk lesz akkor nekik is kell mert az annyira eco, ocö, green meg menő - hmm érdekes tapasztalat, ezeket honnan szerezted? Vagy netán irigy emberrel van dolgunk Magyarok közt nem kizárt sőőőőőt.....

"tesód akinek olyan a színe mint a tied" - huha talán rasszistával van dolgunk bár ezek a megnyilvánulások nem egy intelligens emberre vallanak mondhatnám úgy is hogy "Nice Logic" (gyengébbek kedvéért áá vagy inkább írd be a google fordítóba)

"szvsz" meg azt jelenti, hogy "szerény véleményem szerint" - jah bocs tényleg én vagyok szar nyelvtanból szvsz, ink, h, pill meg a többi, 14 éves emberek szótára



Imádom ezt az oldalt megmutatja hogy mennyi depressziós agyhalott ember létezik ezen a földön...

2016. ápr. 6. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor megcsináltattam 3 évvel ezelőtt, akkor még 52 Ft/kWh volt az áram ára. De nagyon leestek a betéti kamatok, és nem akartam, hogy a pénzem 1 % körüli hozamot termeljen. Ezért vágtam bele a napelembe [ami hivatalosan Háztartási Méretű Kiserőmű, HMKE]

20-25 eFt-os villanyszámla kiváltására terveztek nekem egy 3,5kW teljesítményű rendszert déli tájolású 35 fkos tetőre.

Úgy került kvázi 2 millióba 3 éve, hogy az egész élettartama alatt még két inverter cserét, és 300 ezer forintnyi munkadíjat, karbantartást hozzáadtam.

A telepítésekor 8 év megtérülés jött ki. A rezsicsökkentéssel lement a villany ára 35 Ft/kWh-ra, így a megtérülés felment 13 évre. De nekem ez is jó!

Egy fillér támogatásra nem tudtam pályázni, mert a pályázat egy napig volt nyitva, és nem tudtam egy nap alatt megírni. Tiszta önerő az egész.

És aki azt mondja, hogy nem éri meg, az elfelejtett felnőtt korára számolni.

Szerintem ma már olcsóbb lett sokkal, a napelemekre időközben bevezetett környezetvédelmi termékdíj ellenére is!


Hogy a kérdéseidre is válaszoljak, éves elszámolást kell választani.

Nyilván télen eleve 8 órás a nappal és sokszor borult az idő. A nyári napfordulókor meg 16 órás a nappal és nyáron sokat süt a nap. De az internetről a magyar adatok is percek alatt elérhetőek. Éves átlagban 2100 napsütötte órát lehet számolni, ez januárban 60, júniusban 300 is lehet. De a névleges teljesítményértéket sosem fogod elérni a rendszereddel nyilván, mert a termelés függ a nap állásától (a sugarak beesési szögétől) és az áram termelés a hőmérséklettel fordítottan arányos például.

A lényeg, hogy a rendszered minden egyes 1 kW teljesítménye 2100 Kwh villamos energiát termel.

Ha összeadod egy évre a villanyszámláidon a fogyasztásokat, és mondjuk kijön 2000 Kwh éves fogyasztás akkor egy durván 2 kW-os rendszer kell neked, ami szerintem most kb. 1 milla.

Túltermelési adó? Ezt a hozzánemértők terjesztik, de nem igaz természetesen. Ha váltasz adószámot, a túltermelésed nettó(!) áram árát kiszámlázhatod a szolgáltatódnak (kb 17 Ft/kWh). Nyilván furcsa lenne, ha a rendszerhasználati díjakat is te számláznád és a szolgáltató fizetné neked. (Szja bevallásban szerepeltetni kell, ha kiszámlázod!)

Ha ezt nem akarod, én sem tettem, akkor az egyenlegeden marad a pénz. Nekem 3 év alatt 30 ezer fornt plussz jött létre. Az utolsó elszámoláskor ennyi volt az egyenlegem. Néha télen a fürdőszobában külön elektromos fűtéssel csinálok melegebbet, amikor a kisfiam fürdik, így próbálom égetni a túltermelésem, nem sok sikerrel :-)


Itt

[link]

minden fontos információt megtalálsz, de ha van kérdésed, én is szivesen válaszolok, ha tudok.

2016. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!