Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen ereszcsatornát érdemes...

Milyen ereszcsatornát érdemes a házra tenni?

Figyelt kérdés
A mostanában épülő házakon többnyire a tető színéhez passzoló csatornákat látok. Ezek jobban ellenállnak az időjárásnak? A sima horganyzottak berozsdásodhatnak pár év múlva? Melyik gyártótól érdemes venni, ami még elérhető áron van? Kinek mi a tapasztalata?

2016. ápr. 29. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nekem műanyag csatornám volt eddig. Horganyzottra cseréltem le. A ház 1995-ben épűlt,és 2010-ree a műanyag csatornát a nap szétette. Úgy értsd,hogy mindenhol eltörik. Mint a ropi.
2016. ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
40 éves a ház , eredeti a horganylemez csatorna , csak fémet ajánlok .
2016. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem most alumínium van,horganyzott volt előtte kb.30 évig,az is jól bírta,persze az átkosban jobb anyagokból készültek.
2016. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A színezett az alumínium?
2016. ápr. 29. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
"szinezett"... Jó, de drágább is!
2016. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem,sima alumínium.Szerintem jó.
2016. ápr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Én anno a tető színéhez vásároltam az ereszcsatornát. Az én rendszerem horganyzott acél, porfestett felületkezeléssel. A többszörös felületi védelem miatt a várható élettartama sokkal hosszabb lesz, mint a sima horganyzottnak. Erős és masszív. Nyolc éve van fent, de hibát még nem látok rajta sehol.
2016. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7-nek korai lenne! Az alu sem oxidálodik ennyi idő alatt!
2016. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kunu lenke ***** válasza:
Szia.A natúr alu is kedvező áron kapható és hosszú az élettartama is.A horganyzott csatornák kb 15-16 évet bírnak kb mikor elkezdenek korrodálni.Régen ezek 1mm -es anyagból készültek de ma már 0,45 és 0,55-böl készülnek és ezért hamarabb korrodálódna lukadnak is ki.A horgany is jó bár eléggé lágy és a vulcniba köracélt kell tenni,hogy ne vetemedjen el túlzottan.A réz az a Prefa aluminium csatornáinak az árával vetekszik .A prefának nagyon jó az anyaga 40 és garit vállalnak rá bár nem olcsó!Ott van még a Galecó ők elfogadható árban és a minőség is színpatikus.És van a Lindab,Reihching és a WM zink is.Szóval érdemes a garikat árakat egyeztetni sőt több kereskedőtől kérni mert sokszor nem 1000 ft a külömbség!
2016. ápr. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!