Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Létezik mobilkerítés kutyáknak?

Létezik mobilkerítés kutyáknak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 5 éves németjuhászunk. Mamám mellett lakunk, mert az ő telkére építkeztünk, aztán így nincs kerítés, szabad átjárás van a ház előtt és mögött is. A kutya kiskorában került ide, úgy vettük háztól, ninca törzskönyve, németjuhász, de szerintem van benne egy nagyon pici keverék, de sokkal aranyosabb, és valamivel pufibb, és világosabb, mint egy németjuhász. Nagyon szeretem, de sajnos tavasszal és nyáron láncon kell lennie anyám és mamám kib*szott veteménye miatt. Ja, és hogy idehoztuk, az apám idióta ötlete volt részegen, mert jaaj, csak úgy van egy ismerőse, és árul 5000-ért németjuhász kölyköket, persze arra nem gondol, hogy hova teszi. Már akkor volt annyi eszem, hogy gondosan meg kell tervezni egy kutya ideköltözését.


Mivel még soha nem volt kutyám, ráadásul 11 éves fejjel nem tudtam semmit (én terveztem kutyát venni, de apám idehozta, ezért muszáj volt), ezért a kutya nincs megtanítva, és kicsit bolond, folyton szaladgál, főleg, hogy sokat van láncon.


De ez nekem nagyon nem jó így, sokat sírtam miatta, hogy hogy lehetnek ekkora mocskok. Persze mondják, hogy milyen vidám a kutya. Vagy inkább kezd meghülyülno szegény, és mindig hízeleg, hogy engedjük el. Ha ősszel el van engedve nappal, az első órában az istennek sem áll meg, szaglászik, szaladgál, nem győzi bejárni a két nagy udvart, aztán ha megszokja, akkor elkezd unatkozni és odajön, aztán lehet vele játszani. Nincs tanítva, de mindig jelez, ha akar valamit, és ha sokan vagyunk az udvaron, akkor direkt teszi magát, felkapja a labdát, elém ugrik támadóállásba, és elszalad, kötekedik. Olyan jó játszani vele. Azt nem bánom már, hogy nincs tanítva, de ez nem mehet így tovább, mindenképp akarok egy kerítést a két udvar közé. Nyáron szeretném, ha szabadon lenne. Éjszaka sajnos meg kell kötnünk, mert egy percig nem bír megülni, képes reggelig bontani a drótkerítést, aztán kimegy. Volt kifutón is, ami a kertszomszéd drótkerítéséhez volt kötve, nekiállt, és egy fél nap alatt kibontotta. Aztán meg még kötekedett, mert tudta, hogx hibás. Úgy liheg, mint aki mosolyog. Vicces kutya amúgy. Házőrzőnek nagyon rossz, akárki meg tudja magát szerettetni vele, de ezért szeretjük.


Nagyon kellene egy kerítés nyárig. Még megpróbálok beszélni a szüleimmel, hogy csináljunk. Előre egy 7 méteres szakasz, egy kiskapuval, hátra olyan 20 méter körül egy elhúzhatós nagykapuval. A kapuknak csak egy váz kell, és ráhúzni a drótot. Mivel most nincs kerítés, nem kell túl jónak lennie. Egy ennyi szakaszt mennyiből lehetne kihozni, hogy minél olcsóbb legyen?


Ebben egyszerre egy állatos téma és egy építési téma is van.



2016. máj. 17. 01:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és azt kifelejtettem, hogy ha mégse csinálunk kerítést, akkor valahonnan lehet szerezni szakaszban felállítható kerítést, amin a kutya nem megy át? Vagy ha nem, akkor miből tudnék csinálni, amit nem ugrik át?
2016. máj. 17. 01:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Létezik mobilkerítés, csak épp a gatyád rámegy, tizedéből vehetsz dróthálót. Meggyőzőerőnek a család felé: a büntetés drágább lesz, ugyanis TILOS kutyát láncon tartani.
2016. máj. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, ők is tudják. Meg van beszélve, hogy amint nyár lesz, megcsináljuk a kerítést, és egész nap szabadon lesz, éjszaka meg nem szokott járkálni. Csak azért marad majd láncon éjszaka, hogy ha mégis kísértésbe esne.


De egyébként ha megtehetnénk, mindenből a legjobbat adnánk neki, szabadon lenne mindig, saját füves területe lenne.

2016. máj. 17. 13:37
 4/5 anonim ***** válasza:
ha végképp nem lesz kerítés akkor hogy mége egy rövid láncon legyen mindig, húzzatok ki egy erős drótot ott ahol szaladgálhat és ahhoz kössétek a láncát igy lesz egy kis területe amit bejárhat
2016. máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az már volt régen, csak megszüntettük, mert kibontotta a drótkerítést, de ha nem lesz, akkor visszatesszük.
2016. máj. 17. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!