Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Indokolatlanul iszonyat...

Indokolatlanul iszonyat lassú, idegörlő és építőiparhoz a világ bármely táján 120%-ig méltatlan munkamenetű építkezést meg lehet-e gyorsítani, valamit lehet-e lakosságilag, jogi eszközzel bármit lehet-e kezdeni vele?

Figyelt kérdés

Mielőtt a lényegre térnék, szeretném elmondani, hogy nem, nem vagyok az a tipikus proli, rosszlelkű barom f#sz, aki mindenkit feljelentget és a társadalom vérét szívja 24/7, ahelyett hogy engedné már a férgeknek, hogy két méterrel elzárva lefelé a napfénytől két pofára zabálhassák a fagyos testét.


DE! Nyíregyházán, a Szarvas utcán lakom, és velünk itt szemben február óta csak építkezik valami véridióta gyökér. Valami iskola-szerűség lesz belőle elvileg, nem tudom, de nem is érdekel. A tető vázának 60%-a most készült el a múlt héten, a nyílászáróktól még legalább egy hónapra vagyunk. Egyszerűen annyira mocskosul idegesítő, hogy mennyire nem haladnak semmivel semmit, amikor egy egy emeletes, összesen maximum 400 m2-s épületet építenek. Senkinek nem kívánom, hogy arra keljen egy fagyos januári reggelen, hogy beb#sszák a légkalapácsokat és törik fel még az elveszejtett dédnagyanyjukat is. Ténferegnek itt a munkások, mint a férges kutyák, bármikor hazaérek, kinézek az ablakon, 5-ből 3 ember ül, 2 meg a farkát csóválja és néz ki a fejéből. Bármikor lefeküdnél egy fél órát ejtőzni délután, nyilván akkor jön ki az egyik gyökér és elkezdi dobálni le a tetőről egy raklapnyi falecet, 3-4-s kötegekkel... Szuper az akkusztikájuk... Semmivel nem haladnak, jövő év végéig sem fog elkészülni ez a k#rva sz#r.


Lehet tenni valamit ez ellen? Tudom, hogy röhejes, de képzelhetitek/képzelhetik, hogy mennyire pipa már itt mindenki, hogy február óta mást sem hallunk, minthogy valaki mindig fúr-farag-kalapál-k# anyázik a másikra-ezt borít ide-azt borít oda, de ez a sz#r a világon soha nem fog elkészülni. Elnézést a virágnyelvért, de 40 fokokban jóra ne számítson senki. És éljenek a munkások, amelyek megérdemlik!


Bármiféle segítséget, tanácsot a teljes, ~200-300 fős közvetlen lakóközösség képviseletében előre is nagyon köszönök!


2016. júl. 25. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Rómát sem egy nap alatt építették.
2016. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
A te házadat sem lábujjhegyen építették fel, úgyhogy tűrni vagy köteles!!!
2016. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Molyember ***** válasza:
70%

Nem is tudom, hogy a "köteles" szó, vagy a három felkiáltójel a visszataszítóbb. Fúj! :D

Talán a jegyzőnél, polgármesternél érdeklődhetsz, de mutyiországban sok jóra ne számíts. Nem véletlenül haladnak ilyen lassan.

2016. júl. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Utolsó! Te akkora bunkó vagy mint a kérdező!
2016. júl. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2. és 4. a lényeg, hogy te egy remek ember vagy. A lényeg, hogy mellette még olyan k# értelmes is vagy, mint egy darab kihűlt sz#r. Megfogalmazom érthetően, normálisan a problémát, semmi máshoz nem értesz, csak az ugatáshoz. Remélem bárhol is laksz, melléd stadiont, parkolóházat, vagy bármi nagy grandiózus sz#rt fognak berakni, hogy három évig ne legyen nyugalmad semmitől, de idióták gyöngye.
2016. júl. 26. 10:37
 6/10 A kérdező kommentje:

*te

3. köszönöm a tanácsokat! Utánanézek majd, hátha valamit kell tenni, legalább egy lakossági panasz elmenjen. 30 fok van, tiszta, világos jó idő, 3-n vannak kint és a tetőt verik. Ugyanígy már a nyílászárókat is lehetne beszerelni vagy a falakat vakolni. Nem, mutyiországban tényleg ilyen szenzációs a munkamenet...

2016. júl. 26. 10:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Hol van az előírva, hogy egy épületnek mennyi idő alatt kell felépülnie? :D
2016. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lassmich Ruhe válasza:
Pár éve magam is építettem még társasházakat,
2016. júl. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lassmich Ruhe válasza:

Bocs valamiért fél úton elment a dolog, folytatnám ahol az előzőben abbahagytam, sorry!

...szóval azt hiszem képben vagyok valamelyest. Gyakorlatilag semmilyen lehetőségetek nincs, ezt végig kel tűrni.

2016. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ipari fülvédőt kell vennetek, füldugót, házon kívüli programokat szervezni sokszor, és imádkozni, hogy ha befejezték, ne az legyen hogy mégse tetszik a csempe a tulajnak és kezdik szétverni újra, vagy esetleg a szomszédjuk kezdi az építkezést. Süketek előnyben :)

DE gondolom már befejezték azóta.

2020. okt. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!