Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Érdemes lenne végleg leteleped...

Érdemes lenne végleg letelepedni és családot Miskolcon vagy az agglomerációban?

Figyelt kérdés

2016. aug. 14. 13:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Persze.
2016. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%

NEM!!!!!


Hajdú-bihari vagyok, épp a héten voltam átutazóban Borsodban.

Nagyon durva, ami ott megy.

Hajdú-bihar is elmaradott, innen is elvándorolnak, de Borsodhoz képest elit vagyunk.

Nem viccből szokták mondani, hogy mennyi cigány van.

Elképesztő a mennyiségük, szinte csak c-t láttunk az utcán. Főleg a nagyvárost elhagyva, a kis falukban.

Kint vannak, bandáznak, és hétköznap volt, tehát nem nehéz kitalálni, hogy ezek nem dolgoznak.

És ne gondoljátok, hogy ezek előítéletek, mert ez most konkrét tapasztalat: retkesek voltak. Kint bambulnak, csordákba verődve járják az utcát, nem szívesen mentem volna mellettük gyalog, főleg nem egyedül, nőként, táskával-telefonnal.

Este még rosszabb lehet.

És tudjátok, mit figyeltem meg?

Rengeteg babakocsit láttunk. És mindegyiket gyereklányok tolták! Azt azért nem hiszem, hogy minden kisbabát a nővére tolt volna. Ezek a lányok nem voltak többek 15-16 évesnél! Hihetetlenül sok fiatal lány volt babakocsival.

A megyében emellett munkalehetőség sincs túl sok, ott van a BorsodChem, amihez nem árt a végzettség, meg a BOSCH, ami kiemelkedő, de nem véletlen, hogy ezen a környéken ilyen csórók élnek.

Mezőgazdaság van, de ott idénymunkák vannak, napszámban, és csak szezonban. Akkor viszont hajnaltól sötétedésig. Olyankor van pénz, aztán csak a segílyre várnak.

A házak állapota is rosszabb az ország más részeinél, nagyon sok a lepusztult, romos ház, amiben laknak. Látszik, hogy laknak a putrikban, mert teregetve van az udvaron, de ez is a 100 évvel ezelőtti állapot, a félig kidőlt kerítésre vagy egy madzagra teregetnek.

Mivel a lakosság elég nagy részét teszi ki ez a mentalitású csoport, kultúrát ne is várj.

Az sem véletlen, hogy amikor bűnözésről esik szó, ez a megye, Miskolccal, mindig előkelő helyen szerepel.

Ha nem kényszerítenek, vagy nem kaptál itt egy jól fizető állást, akkor az életed elrontása lenne odaköltözni. Vagy mondjuk ha arra vágysz, hogy kiraboljanak, megkéseljenek, betörjenek, akkor válaszd nyugodtan az agglomerációt, csak aztán ha itt alapítasz családot, ne sírj, ha egyik délután a gyerek nem jön haza, vagy mondjuk belőle is egy utcai lopásokból élő fiatal börtöntöltelék lesz.

Nyilván nem történik mindenkinek így az élete - mielőtt valaki belekötne.

De az tény, hogy ezekre a dolgokra ebben a megyében van a legnagyobb esély Magyarországon.

2016. aug. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%
Komlóra, Ózdra, vagy Miskolcra sohasem költöznék.
2016. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
100%

Én Miskolci vagyok és szerintem egyáltalán nem ennyire súlyos a helyzet, mint ahogy a második írja és mint ahogy néhányan mondják.

Valóban vannak cigányok, de ettől függetlenül nem látom úgy, hogy sokkal többen lennének, vagy rosszabb lenne a közbiztonság, mint más megyeszékhelyeken mondjuk. Engem még nem ért attrocitás soha, pedig születésem óta itt élek, most egyetemista vagyok. Nem hallottam barátaimtól, ismerőseimtől sem, hogy valakit kiraboltak volna, nőktől sem, hogy nem mernének kimenni az utcára. Teljesen normális életet lehet itt élni szerintem. Jártam már sokfelé az országban, itt keleten más megyeszékhelyek sem nagyon különbek, egyáltalán nem költöznék szívesebben mondjuk Szolnokra, Békéscsabára, Nyíregyházára vagy Szegedre. Debrecenben kicsit más a helyzet, valamivel fejlettebb, mint a többi megyeszékhely.

Mindenesetre szerintem mindenhol van egy réteg, akiket jobb elkerülni, sehol sem tökéletes.

Munkahelyek tekintetében erős sarkítás, hogy csak a BorsodChem meg a Bosch van. Van még jópár más nagyobb cég is, de ez nem tudom miben határozná meg a munkalehetőségeket. Nyílván attól függ, ki milyen területen keres munkát, rengeteg kisebb cég is van itt.

Pozitívumnak viszont kiemelném, hogy szerintem Miskolcon viszonylag jó a közlekedés, különösen a tömegközlekedést nagyon fejlesztik mostanában, az országban az egyik legjobb. Van egy egész jó egyetem, a műszaki oktatás Budapest után az egyik legjobb. Itt van a Bükk, ahol rengeteg szép hely van, lehet sokat túrázni, sétálni, a városban is sok a zöld terület. Az agglomeráció viszonylag csendes.

2016. aug. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
75%

Utolsó vagyok.

Azt még hozzátenném, hogy határozottan elutasítom, hogy itt ne lenne kultúra, vagy hogy az itteni emberek (köztük pl én) bármivel kevesebbek lennének bárki másnál amiatt, hogy Miskolcon vagy környékén nőnek fel. Egyáltalán nem tartom magam üresfejűnek és rengeteg barátom, ismerősöm van, akik szintén nem azok, hanem rendes, tanult emberek.

Ráadásul egyáltalán nem törvényszerű, hogy bárkit kiraboljanak, megkéseljenek, stb, ezért igenis belekötök a második állításába.

Ezt durva általánosításnak tartom és remélem mindenki tudja, hogy nem igaz, mert a világ nem ilyen fekete vagy fehér, hanem mindenhol vannak jó és rossz emberek egyaránt.

2016. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%

Részben igazad van, de te is sarkítasz.

Nem írtam, hogy CSAK ez a két munkahely lenne. Ezek a nagyok, emellett persze van még, de azért fogadd el, hogy elég rossz a helyzet munkahelyek tekintetében.

Olyat sem írtam, hogy minden ott élő ember üresfejű lenne, ne magyarázd bele az általam leírtakba.

De azt is fogadd el, hogy arányaiban lényegesen több itt az olyan ember, akinek nincs igénye a kultúrára, és ez sok mindent meghatároz.

Az viszont kétségtelen, hogy gyönyörű helyek vannak, sokkal szebb, mint az én megyém. (H-B)

Viszont szép helyekből nem lesz munkahely meg pénz.

Aki ott nőtt fel, annak ez a normális, úgy elhiszem, hogy védi és jól ismeri a normális részeket.

De máshonnan, fiataloknak, családalapítási céllal ideköltözni... én továbbra sem ajánlom. Főleg ha ennél fejlettebb helyről jönnek.

Ha nem itt él a család, és nem ajánlottak fel itt egy jó munkát, akkor nem értem, miért akarna valaki önként az egyik legveszélyesebb és legelmaradottabb helyre költözni.

Szolnokot és társait nem ismerem, de ha már fiatalok vagytok, babát akartok, és hajlandóak vagytok országon belül költözni, akkor miért nem egy fejlett, modern térséget választotok?

Ez most nem költői kérdés, tényleg kíváncsi vagyok: ha nem vagy oda valósi, mi húz Borsodhoz?

2016. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
75%
Szerintem Felsőzsolcán jó mert csendes és családoknak is jó meg közel van Miskolc és a helyi busz megy zsolcára is.
2016. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban sok nyarat töltöttem ott. Milyen fejlettebb részekre gondolsz?
2016. aug. 15. 15:28
 9/25 anonim ***** válasza:
39%

Konkrétan mind a 18 megye jobb helyzetben van, de 17 biztosan.

Nógrádot se nagyon válaszd.

Személyesen továbbra is Hajdú-Bihart és Pestet ismerem, előbbi is valamelyest jobb Borsodnál, Pestet meg nem kell magyarázni.

De a teljes Dunántúlt mondhatnám, ahol az elmaradott Tiszántúlhoz képest több a lehetőség, magasabbak a bérek.

Dunántúlról sokan átjárnak Ausztriába, innen hova járjunk át? Romániába?

Ausztriában alap, hogy 5x annyit keresel, és munka után ugyanúgy kocsival hazamész, mintha Miskolcról mennél haza Kazincbarcikára.

Emiatt szinte a teljes nyugati vidéken már munkaerő-hiány van, és hajlandóak többet fizetni, hogy dolgozz.

A bérek között az ország keleti és nyugati oldalán óriási különbségek vannak.

Én most nem keresek neked statisztikákat, írd be google-ba, hogy bérek megoszlása az országban, és tuti kidob egy csomó mindent.

Ugyanaz a munka 2x-3x annyit ét nyugat-Magyarországon.

Én itt keresek nettó 150-et érettségivel, ami már soknak számít, ott meg ez a legalja. (diploma nélkül)

Ott nettó 300-400 alatt fel sem kelnek, de egy diplomás a KEZDŐ!!! fizetésének beírhat 800 ezret, ha keresett szakmáról van szó, és nem fogják kiröhögni!

Én egy multinál dolgozom, ami az egész országban jelen van, irodai munkám van. Nem titok, a vezetőség is nyíltan kimondja, hogy pont ugyanez a pozíció Győrben nem ugyanennyit fizet, mint itt. Azért, mert ott nincs ember, aki ennyiért elvállalná. Ott röhögve felállnak, hogy köszi, ennyi volt, holnap találok jobbat kétszer ennyiért!

Ne légy a magad ellensége, albérletet bárhol fizethetsz, gyereket bárhol szülhetsz, de nem mindegy, hogy utána nettó 90 ezerből kell eltartanod, vagy 300-ból. (már ha nincs valami jó végzettséged. de ha lenne, akkor szerintem tisztában lennél ilyen dolgokkal. ez nem degradálás, csak ha lenne egy diplomád, biztosan tudnád, mennyit fizet a szakmád.)

2016. aug. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"Ott nettó 300-400 alatt fel sem kelnek, de egy diplomás a KEZDŐ!!! fizetésének beírhat 800 ezret, ha keresett szakmáról van szó, és nem fogják kiröhögni!"


És itt belelógott a kezed a bilibe, majd felébredtél.

Ez inkább már az osztrák bér. Ha ennyit fizetnének ki lenne az a hülye aki átmegy Ausztriába?

2016. aug. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!