Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A régi házakban miért olyan...

A régi házakban miért olyan hatalmas a belmagasság?

Figyelt kérdés
A mi társasházi lakásunkban kb 3 méter a belmagasság,míg a papám házában van vagy 5-6 méter.Az iskolának van egy régi és egy újabb része.Az újban is kb 3 m lehet a belmagasság,a régi meg kb. mégegyszer olyan magas.Meg az ajtók is megvannak 230 cm magasak.Nálunk 215 cm az ajtó,az iskolai ajtók ezeknél is jóval magasabbak.Meg hatalmasak az ablakok.A legfelső ablakot a 2 méteres gyerek is csak székről bírta kinyitni.Miért ekkora?Meg hogy lehet ezt kitakarítani egyáltalán?Senki nem éri fel a portörlővel a sarkokat,hogy leszedje onnan a pókhálót.Mi értelme van olyan magasra?Csak pazarlás meg kényelmetlen akkora belmagasságban lenni.Ilyen debilek voltak a régi építészek?

2016. aug. 16. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
épp ellenkezőleg! előrelátóak voltak, mert milyen jó galériát lehet felhúzni az ilyen lakásokba :DD
2016. aug. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Gondolkozz ! A villanyvilágítás "feltalálása" előtt a megfelelő fénymennyiséget úgy lehetett legegyszerűbben biztosítani (napközben), ha hatalmas ablakokat használtak. Természetesen ez csak a gazdagabb társadalmi réteg igényeinek kielégítésére szolgált. Volt megfelelő személyzet az ablakok nyitásához és a helyiségek kitakarításához. A sötét órákban meg a belső világítás fokozásával (több gyertya a csillárokban, több gázégő a gázvilágításos időkben) lehetett biztosítani a megfelelő fényt, de ahhoz a sok gyertyát, gázégőt meglehetősen magasban kellett elhelyezni, hogy ne okozzon tűzvészt, ne gyújtsa meg a fényforrás alatt tartózkodó emberek hajzatát (gondolj a rokokó kor feltornyozott női frizuráira). Erre is szolgált a nagy belmagasság..
2016. aug. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
Így van, ahogy az előttem szóló mondja. Menj be egy régi parasztházba, ott nézd meg a belmagasságot! Voltam olyanban, hogy nyújtózkodva elértem a plafont (nem vagyok kosaras)!
2016. aug. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!