Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Én vagyok a bunkó, vagy a...

Én vagyok a bunkó, vagy a lakótársaim nehéz esetek?

Figyelt kérdés

Hat lakásos társasház földszintjén található egy 12m2-es terasz ami fölött volt egy barkács előtető. (A terasz belső udvaron áll és az én tulajdonomban van a 12m2, az udvar közös.) Katasztrofálisan nézett ki, de már itt volt mikor beköltöztünk. Gondoltam szétszedetem az egészet és egy ácsmesterrel újat építtetek, ami esztétikailag és technológiailag is megfelel.

A jogszabályokban leírtak alapján ehhez a művelethez semmiféle engedély nem szükséges (utána néztem).

Egy hónappal előre értesítettem a lakókat e-mailben a munkálatok kezdetéről és hogy mennyi ideig fog tartani.

A munkálatok előtti napon ismét kitettünk egy értesítőt a lépcsőházi üzenőfalra melyben elnézést kértünk a kellemetlenség miatt.

Erre a lakóközösség néhány tagja nekünk támadt, hogy mit képzelünk, meg ezt nem így kell meg engedélyeztetés meg stb. (Amit még tudni kell, hogy lassan egy éve költöztünk ide és eddig csak mi alkalmazkodtunk hozzájuk. A közös tárolóban azóta sem kaptuk meg a nekünk járó tárolórészt.)

A kérdés az, hogy mi voltunk a bunkók, mert nem térden állva könyörögtünk a közösség beleegyezéséért, vagy ezek olyan büdös kretének, hogy mindent sajnálnak a másiktól, mert az többre vitte mint ők?



2016. aug. 23. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van néhány olyan, akinek nincs jobb dolga, mint bármibe belekötni, mit és hogy csinál a másik.

Bár az ide vágó jogszabályokat nem ismerem, de ha én laknék ott, így laikusként azt mondom a leírás alapján, teljesen korrekt volt ahogy te álltál a dologhoz és a többiekhez.

2016. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

SAjnos ílyen emberek voltak,és lesznek is.Írigyek az emberek egymásra .Ők azok akik megrekedtek 1 szinten .

Felújítási,épitési zajokat bizony el kell türni napközben,ha tetszik ,ha nem .Még szólni sem kellett volna,de Te más gondolkodásu lakótárs vagy ,megtetted .

2016. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális vagy, hiszen betartod a szabályokat és szóltál is. Persze ha vasárnap éjjel / hajnalban szórakozol az ütvefúróval, akkor megértem a lakótársakat :D
2016. aug. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem, ilyeneket nem teszünk :)
2016. aug. 23. 18:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem büdös kreténekkel van dolgod sza.d le a fejüket csak irigyek.
2016. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A munkalatok java elkeszult. Holnap felkerul egy kis kerites meg ajtok es johet a festes. A felbujto szomszed egesz nap itthon sem volt, a munka vege elott egy oraval jott meg es elkezdett minket fotozni meg az udvart.

Meg van egy kis rumli, de osszepakoltunk mindent, nincs semmi szanaszet. Holnap elszallittatunk minden fatormeleket. A pazsitot os kitisztitottuk, maramennyire tudtuk. De ez a barom meg ezutan is ugy ordibalt hogy az udvaron lehetett hallani.

Eletemben nem talalkoztam meg ennyire irigy bunko emberrel.

2016. aug. 24. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Azêrt majd írd meg, mi lett a vége.
2016. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!