Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A társasházi lakótársaim...

A társasházi lakótársaim miért nem akarják a panel ház hőszigetelés felújítását?

Figyelt kérdés
Most volt közgyűlés és leszavazták a felújítást. De én nem értem miért, jó lett volna, mert magas a rezsi. Meg a lakás értéke is nő szerintem 1-2 millió forinttal mikor kész van. És az is ott van hogy szépen le van festve, kicsit jobban néz ki. Ismerősöm mesélte hogy az egész megvan 2 hónap alatt. Nem értem, elmagyarázná valaki hogy miért rossz a felújítás vagy milyen hátrányai vannak, hogy a lakók többsége azonnal leszavazta.
2016. máj. 19. 12:36
1 2
 1/11 klopusz ***** válasza:
74%
Talán azért, mert rengetegbe kerül és nem tudnák fizetni a részleteket?
2016. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Rövidlátó emberek.

Nem gondolkodnak, fogalmuk sincs mennyi pénzt költenek felesleges dolgokra egy hónapban.

Eleve ha valaki dohányos, az havi 30-40 rugó. Nem fogják fel. Megveszi a sok kaját, aztán kidobja. Megveszi az értelmetlen konyhai kacatot.

Megveszi a parizert, amiben ki tudja mi van, holott egy étkezésre vetítve a téliszalámi meg a serrano sonka is olcsóbb annál.

Észérvekkel nem tudják alátámasztani a döntésüket.

2016. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Pályázati támogatás nélkül igen sokba kerül, és nagyon megemelkedik a közös költség (hitel fizetés miatt). A hitelt a lakásokra is ráterhelik. Sokan ezt nem vállalják. Még akkor sem, ha tudnák fizetni a részleteket. Az emberek nagy része igénytelen és nem lát tovább az orránál. Érdemes előre takarékoskodni, talán kisebb a teher.


Ahol én lakom, van lakáskasszánk egy pár éve, és minden lakógyűlésen valaki felveti, hogy szüntessük meg, nem akarja tovább fizetni. Holott halaszthatatlan felújításokra gyűjtünk, alig várjuk, hogy összejöjjön az összeg.

2016. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk volt szigetelés, nem lett alacsonyabb a rezsi. Mivel a nyílászárók egyébként is rendben voltak, ezért semmi érezhető változást nem hozott.

Ahol most lakom, ez is társasház, de olyan érdekes, hogy nagyon nagy üvegfelületek vannak, itt nem szavazta meg a lakóközösség a szigetelést, mert semmi értelem, hiszen a falak nagy része üveg, tehát alig lenne mit szigetelni.


Egyébként nálatok valószínűleg anyagi oka van. Ha valaki napról napra él, akkor egyszerűen nem tud ilyen plusz költséget bevállalni.

2016. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Átlagos emberek laknak itt, amúgy nem értem őket mert a közös költség 11 000 forinttal lenne több 4 évig, az 528 000 forint többletköltség, ami rögtön megtérülne mert többet érne a lakás, meg a rezsi is jobb lenne.
2016. máj. 19. 16:53
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
Az a havi 11 ezer alig több, mint amennyivel a fűtésköltség csökkenne (szigetelés+ablakcsere+költségosztó után nagyjából felére)
2016. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Egy átlagos jövedelmű embernek a havi 11.000.- Ft Plusz elég sok. A rezsi pedig nem csökkenne havonta ennyivel. Az, hogy a lakás esetleg többet ér, csak annak jelenthet valamit, aki el akarja adni, másnak nem.

Az sem minbdegy, hogy házgyári vagy panelból épült a ház. A környékünkben több panelházat szigeteltek, kicserélték az ablakokat. Azóta majdnem minden lakás konyhájában és fürdőszobájában állandóan penészes a fal.

2016. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Az "alig több, mint 11.000. Ft", sokaknak nagyon is nagy összeg.

Nem szeretem, amikor az ember nem tudja mások helyzetébe beleképzelni magát.

2016. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"sokaknak nagyon is nagy összeg.

Nem szeretem, amikor az ember nem tudja mások helyzetébe beleképzelni magát."


De megtérül. Sőt. De sok ember képtelen előre gondolkodni 1 hónapnál tovább.

2016. máj. 19. 21:43
 10/11 anonim ***** válasza:

9: Ennyivel nem lesz olcsóbb a fűtés.

De nem is ez a lényeg.

Ha nincs mit "befektetni", akkor hiába később az esetleges megtérülés.

2016. máj. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!