Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Járólapozás, csempézés járulék...

Járólapozás, csempézés járulékos költségei mekkorák?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy mennyibe kerül átlagosan (bár tudom, hogy ez elég tág fogalom) 1 m2 hidegburkolat anyagköltsége a burkolóanyag nélkül. Tehát az 1 m2-re jutó átlagos költsége érdekelne a ragasztónak, a fugának, élvédőknek, stb.
2016. aug. 25. 16:09
 1/4 anonim válasza:

Segédanyag költsége 40x40-es lapméretig (alapozó+ragasztó+fugázó): 1.100,- Ft/m2

Burkolás munkadíj: 2.600,- Ft/m2

Siloplast tömítés negatív sarkokhoz: anyag: 220,- Ft/fm munkadíj: 220,- Ft/fm

Műa. élvédő: 300,- Ft/fm - elhelyezése: 300,- Ft/fm

2016. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az aljzatelőkészítés is lehet költséges. Nálam pl. úgy morzsolódott fel az aljzatbeton, hogy újra kellett betonozni.
2016. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben értem. Ha megvannak a pontos adatok, hozzávetőlegesen ki lehet számolni.

Viszont ha egy cég készít egy költségvetést egy ház felépítéséről, ott nem szerepel, mennyi élvédőt, stb-t használ fel, hanem ad egy átalányt. Mit tudom én azt mondja, hogy a burkolás anyagköltsége m2-enként ennyi, plusz a konkrét burkolólap. Na ez a hozzávetőleges összeg érdekelne. Ez persze általánosít, mivel azt mondja, ugyan annyi az anyagköltsége annak a m2-nek, ami a fürdőben van, és tele van pakolva élvédővel, és annak a 30-40 m2 összefüggő nappalinak is, amiben sehol egy törés. No ez az összeg érdekelne engem.

2016. aug. 27. 03:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Élvédő rezsianyag. Ha macerás a burkolás, sok törés, vágás, sok élvédő kell, emelik a rezsióradíjat. Ilyen egyszerű.

Régen a ragasztó is rezsianyag volt, de már annyira drága, és annyiféle árkategóriában kapható, hogy külön tételben szokták kiírni. Rezsianyag még a szög, csavar, minden apró dolog, ami olcsó és számolatlan mennyiségben kell egy építkezésen.

Az ilyen filléreskedőktől, akik minden élvédőt külön tételben akarnak elszámoltatni, hanyatt-homlok menekülnek.

2016. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!