Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Pikkelyezett fal kiegyenlítése...

Pikkelyezett fal kiegyenlítése, glettelés vagy vakolás?

Figyelt kérdés
Korábban csempe volt feltéve a falra. Most már le van véve, de úgynevezett pikkelyezéssel be van ütögetve a vakolat. Nem túl mély kb. 0,5cm max. a legmélyebb talán egy cm lehet. Mivel érdemes, vagy mivel szokták kiegyenlíteni ilyenkor a felületet? Glettanyaggal, vagy vakolattal?

2014. máj. 22. 21:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Fotót lehet hozzá feltölteni, vagy csak linket? Nem találom...
2014. máj. 22. 21:54
 2/9 kunu lenke ***** válasza:
Szia!Kérdés mit szeretnél rakni oda!Csempe vagy csak mezei szoba fal vagy konyhai vagy a fürdő fala.Nem mindegy mert a vakolót ennek megfelelően kell megválasztanod vizes helyiség vagy sem.
2014. máj. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egyszerű! veszel a legolcsóbb beltéri csempe ragasztót, azzal át gletteled, majd száradás után csiszolás, portalanítás és rigips-el ha kell 2* legletteled, majd csiszol-porolás, és mehet a festés, amennyiben festve lesz! (gondolom, mert más esetben nem...)
2014. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szoba fala és festeni szeretnénk.
2014. máj. 24. 09:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok. úgy érzem ésszerűen leírtam! (köszönöm)
2014. máj. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kunu lenke ***** válasza:
Szia!!Abban az esetben ne használj csempe ragasztót a kiegyenlítésre!!A Rigipsznek van 6-30 gipsze az erre tökéletesen megfelel majd ha ezt felhordtad és megszáradt javasolt a Rimasó plusszal átglettelni vagy akár a széria gipszel száradást követően kicsit átcsiszolgatni majd mehet rá a festés!A csempe ragasztóra nem lehet a szakirodalom előírása szerint gipszes-alapú anyagot fel hordani ezért kérdeztem milyen falról is van szó.Sok sikert a munkához!!!
2014. máj. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6.nak: szakirodalom, és a gyakorlat : kettő! Közben nem látod a lényeget! Minél olcsóbban !
2014. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kunu lenke ***** válasza:
6-s!!!!Mindenki maga döntheti el hogyan csinálja!!Szart csinálni is kb annyiba kerül mintha szakszerűen teszi azt és a későbbiekben nem fog szentségelni mert szar lett!!!Köszi!!Ha szakmabeli vagy akkor úgy gondolom a szakszerűség mindennél fontosabb a lakótérben!!Egy sufnit garázst pincét gányolhatsz de végül is a tulaj dönti el jó munkát szeretne vagy gányt!!!!
2014. máj. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül megcsináltam. Én is úgy gondolom, hogy a csemperagasztó túl kemény, nehezen alakítható, szinte csiszolhatatlan anyag. Glettel csináltam meg 3 rétegben a 2. és 3. után csiszoltam be és így jó lett. A kérdést amikor feltettem arra voltam kíváncsi, hogy a kis apró kalapács okozta kb. 1000 lyukat a falban elővakoljam-e, vagy elég-e glettelni. Olcsóbb megoldás lett volna pl.: vakolattal, de a boltban csak 30-40 kg-os kiszerelés volt, a glettanyagot meg már megvettem korábban.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2014. máj. 28. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!