Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megterveztem a családi házunka...

Megterveztem a családi házunkat, célszerű és praktikus lett?

Figyelt kérdés

[link]



hogy lenne jobb az elrendezés? A méretek még nem véglegesek, lehet, hogy kisebb lesz ahol tudok kicsinyiteni még :)


2016. okt. 11. 00:08
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
jaj egy kimaradt, ami üresen maradt szoba az 6 m2-es kisebb szoba :) edzőteremnek
2016. okt. 11. 00:10
 2/28 anonim ***** válasza:

Nem látom elég praktikusnak. Pl.két kisebb szoba között fölös a közlekedő.

Gondolom a másik tervet is te készítetted. Inkább nézz párat a neten.

2016. okt. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Merre van észak? Gondolom már megvan a telek.

Bejárat részen hova akarsz pakolni? Táska, kabátok? Két gyerekkel az mondom, hogy oda kell a hely, ülő is, ahol cipőket fel tudnak húzni. Én azt legalább 2 m szélesre építeném, egyik oldalán végig mennyezetig érő szekrényekkel.

A jobb oldal miért cikcakkol, van valami oka?

A két kiszoba között felesleges a folyosó, azt ajtónyitást másképp is meg tudod oldani.

Nem látom értelmét a csőközlekedőnek egy nagy boltívvel. Miért nem nyitod össze az egészet?

Kamrát a másik oldalra raknám.

A kiugró ablakoktól hideglelést kapok. Torony lesz rajta?

Kérdésedre válaszolva, nem, nem praktikus. Meg egyáltalán, miért akar valaki házat tervezni, aki nem ért hozzá?

2016. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Csak az elképzeléseinket akarjuk tokeletsiteni és tervezgetni mi hogy tetszene ...
2016. okt. 11. 11:45
 5/28 A kérdező kommentje:
Az nem direkt cikk cakk csak így tudtam megoldani h ne legyen hatalmas saját fürdő meg stb mer méretre csinálta
2016. okt. 11. 11:52
 6/28 anonim ***** válasza:

A cikcakkos beugrót semmire nem tudod kívül használni. A homlokzatod is több lesz, teljesen felesleges. Ha rálógatod a tetőt lesz egy árnyékos lyuk.

Gardrób(ok), tároló, garázs nem lesz? Ha már kertes ház, én csinálnék egy olyat, ami a ház része, de kívülről nyitható, akkor megúszod a kerti sufni kialakítást. Ha építkeznék, azt is átgondolnám, hogy hol fogom a ruhákat szárítani - háztartási helyiség, esetleg ahol vasalni is lehet. Ha a teraszon teregetsz, akkor át fogsz mászni az egész nappalin?

Dolgozószoba, gyereknappali, stbstb. Van már családod?

2016. okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem tartom praktikusnak. Amikor házat néztem, ilyenektől mindig menekültem.

A fő probléma, hogy bonyolult, ebből több baj is származik:

-Túl sok a fal, belső-külső egyaránt. Ez az építési költséget növeli, tégla, beton, szigetelés, kiugró épületrészek.

-Túl nagy a közlekedő, a hasznos alapterülethez képest (ezt is fűteni kell).

Nagy a háló a nappalihoz képest. A hálóban főleg aludni szoktak, nem tartózkodni, nem fogjátok kihasználni.

Ellenben a szobák kicsik. Ha gyereket akartok, akkor annak kell nagyobbnak lennie, mivel a gyereknek az lesz az odúja, nektek meg a nappali.

Nem gondoltál a kazánra, padlásfeljáróra, lomtár (fűnyíró, kerti szerszámok, műhely), garázs, tárolóhelyiség, kazánház sincs.

Kicsit csiszolni kellene.

2016. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Minden tanácsot Szívesen fogadok nem kell lehurrogni :) még az elképzeléseinket tervezzük ;) kiugró ablak tényleg felejtős hülyén is nez ki ma láttam egyet
2016. okt. 11. 12:34
 9/28 A kérdező kommentje:
Esetleg leasott garázs ahol van kazán meg ilyen kerti cuccok ?
2016. okt. 11. 12:36
 10/28 anonim ***** válasza:

Szerintem kellene:

- gardrób szoba. nem kell nagy, elég egy 6-10 m2

- háztartási helység ahol elfér egy mosógép, szárítógép szárító

- engem idegesítene, ha a gyerekek a ház másik felén lennének mint én.

2016. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!