Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtés infrapanellel?

Fűtés infrapanellel?

Figyelt kérdés

Lakásfelújításba kezdtünk. Kazán stb. helyett infrapanellel szeretnénk megoldani a fűtést. Ha van valakinek tapasztalata, kérem az alábbi kérdéseimra válaszoljon, nagy segítség lenne.


1. A falra, vagy a plafonba praktikusabb a felszerelése ?

2. Egy 23 négyzetméteres helyiségbe kb. hány Wattos infrapanel szükséges a megfelelő fűtéshez ?


+ Bármilyen infora, véleményre stb. kíváncsi vagyok és köszönöm előre is a válaszokra szánt időt :)



2016. aug. 31. 13:47
 1/3 kovpet ***** válasza:
82%

Nézd, ha az alapterület alapján kívánsz fűtést tervezni, akkor javaslom, hogy ne te csináld a méretezést, hanem keress fel egy épületgépész tervezőt. Sok kellemetlenségtől és plusz kiadástól kíméled meg magad így.


Az infra palenhez nem értek, de tudtommal az csak kiegészítő fűtésre jó.

2016. szept. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tavaly én is infrapanelt akartam (plafonra szerelést javasolták), de találtam sokkal egyszerűbben kivitelezhető megoldást : az elektromos konvektort. A kb 18m2-es szobát (földszint, tégla) a 2000W-os termosztátos konvektor állandó 22 C°-on tartotta az onnan nyíló 12m2-es szobát 20 C°-on. A konyhában (kb.6,5m2) az 500W-os nem volt elég. Fűtés, villanybojler, rezsó, hűtők, mosógép, világítás stb. villanyszámla augusztustól augusztusig 232000.-Ft volt. Egyébként van a google-n infrapanel kalkulátor, azzal könnyű kiszámolni.
2016. szept. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 2. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!