Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyennek kell lennie a...

Milyennek kell lennie a szabályos kivitelezési szerződésnek, ha nem számlaképes vállalkozóval kötöm meg?

Figyelt kérdés
Lakásfelújításra a lakástakarék elfogad nem számlaképes vállalkozóval kötött szerződést. Milyen a szabályos formátum?

#magánszemély #lakásfelújítás #kivitelezési szerződés
2016. okt. 13. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az akkor nem kivitelezési szerződés!

Hanem esetleg megbízási.

Nem számlaképes kivitelező? Rosszul kezdődik! (meg a vége is az szokott lenni)

2016. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xswerdy ***** válasza:
100%
Milyen a nem számlaképes vállalkozó? Gondolom, egy magánszeméllyel kötsz szerződést a kivitelezésre.
2016. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem számlaképes vállalkozó?

Elsőnek van igaza,lesz ebből baj.


"fontos tudni, hogy a megbízás szabályai vonatkoznak arra az esetre is, ha nem egyéni vállalkozóval, hanem számlaképes magánszeméllyel kötünk szerződést. Ilyenkor a számlán feltüntetett összegből adóelőleget, valamint egyéni járulékot kell vonni a kifizetőnek és ezen túl még járulékfizetési kötelezettség is terheli a szervezetet! Ez az úgynevezett munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony. Természetesen azzal is lehet szerződést kötni, aki nem egyéni vállalkozó, csak tudjunk arról, hogy ez esetben járulékfizetési kötelezettség terheli a szervezetet, míg ha egyéni vállalkozóval köt szerződést a szervezet, akkor nem kell a számla végösszege után járulékot fizetni, valamint a kifizetés előtt adóelőleget és járulékokat vonni."

2016. okt. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja,ha a gugli barátunkat használod és bepötyögöd pl. azt, hogy építési szerződés minta, vagy csak simán szerződés minta,elég sok találat lesz.
2016. okt. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A "nem számlaképes vállalkozó esetén kivitelezési szerződés"... kifejezést a lakástakarék tájékoztatójából másoltam. Csak éppen nem tudtam, hogy mi az. Én is tartok tőle, hogy képtelenség olyan "szabályossá" tenni, hogy ne lehessen belekötni. Laikus létemre nem valószínű, hogy ezeket a járulékokat stb. a megszabott módon leszek képes lebonyolítani. Sajnos a gond az, hogy egy kisebb volumenű munka, (fedett terasz építése) erre nem találtam mostanáig vállalkozót. Ill. egyet, de ő is csak decemberre tudná vállalni. Eljutottunk odáig, hogy az országban munkaerő hiány van!
2016. okt. 14. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!