Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha telekhatárra építkezem...

Ha telekhatárra építkezem akkor a tető+ereszcsatorna átlóghat a szomszéd telkére?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, hogy 2,20 méter feletti magasságnál 50 cm (tető+eresz) lóghat át, de ma egy ismerősöm megcáfolt és elbizonytalanodtam. Köszönöm.
2016. okt. 27. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2016. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Telek határára nem engedélyt sem kapsz.
2016. okt. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért ne kaphatna? Ha abban az övezetben oldalhatárra kell építkezni és a többi ház közvetlenül telekhatáron van (nem a szokásos 1-3 méterre tőle), akkor egyenesen kötelező oda építenie.
2016. okt. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

A tető+ereszcsatorna semmiképpen nem lóghat át a szomszéd telkére, mindenkinek a saját telkével kell gazdálkodnia. Olyan tetőszerkezetet kell terveztetni, hogy nem lóghat át. De ezt a tervező tudni fogja. Még a telekhatáron lévő cseppentőknek is úgy kell állnia, hogy a saját telked felé kell folynia a csapadékvíznek.


Kérdező, a te gondolatmenetedet követve, most megépíted a telekhatárra a házadat, de egyelőre csak a falak lesznek. Öt év múlva nehogy meggondold magad, hogy mégiscsak hőszigetelnél, és az a 20 centi igazán átlóghat a szomszéd telkére.

Mert nem lóghat át.


Mindent úgy tervezz, hogy hőszigetelésestől tetőstől ereszesszel és csatornával együtt mindennek a te telkeden kell lennie, és nem lóghat át semmi a szomszédhoz.

2016. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a szomszéd telekhatára a ereszének szélénél van így a falától még kb 60 cm az övé a tető széléig.
2016. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még azért futunk jó pár kört, hogy tisztázódjon a helyzet, de azért köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 28. 18:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy lett tervezve a ház, hogy a szigetelés síkja van a telekhatáron az eresz pedig átlóg a szomszédba.

Szerintem ez minden város saját építési szabályzatában van meghatározv, hogy az adott telken hogy van.

Egyébként az alaprajzon fel van rajzolva a telekhatár és szaggatott vonallal a tető. Abból minden kiderül, hogy hogy van.

Ha nem vagy benne biztos kérdezd meg a terveződet.

2016. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Laura0616 válasza:
Engem is megijesztettek ezzel, hogy nem nyúlhat át, de utánaolvastam: 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet 37.§. (3) "Az oldalhatáron álló beépítési módú telken az oldalhatáron álló épület esetén, annak eresze a terepcsatlakozás felett legalább 2 m magasságban és legfeljebb 0,5 m-re a szomszédos ingatlanra átnyúlhat a csapadékvíz saját telekre való visszavezetésével."
2017. febr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A tervezok, de ha o se, akkor az epitesi osztaly biztos tudni fogja, de az otek egy jo kiinduloalap :)
2018. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok! Ha szabad egy + kérdést itt feltennem: A szomszédom háza nem a telekhatáron áll, hanen kb 60cm-re attól. Tehát meg van az ún. "ereszcsöpögő". Az eresz jelenti a telekhatárt közöttünk. Mármost ő kitalálta, hogy még nagyobb területre ki akarja építeni a háza tetejét, tehát hozzám is jobban átlógna. Megteheti ő ezt? Köszi a válaszokat!
2021. júl. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!