Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a teendő a nem telekhatárra...

Mi a teendő a nem telekhatárra épülő ház kerítés megépítésével?

Figyelt kérdés
A házak ahol élek nem telekhatárra épültek így mindenkinek van 60 cm a szomszéd udvarába. A gondom az hogy a szomszéd nem engedi ezt a 60 cm kerítéssel lezárni, így viszont a saját udvaromban nem tudom a kutyát kiengedni mert így szabad átjárás van a szomszédhoz. Hogyan kivitelezhető ennek a résznek a lezárása? A 60 cm-ét elhagynám és kerítést építenek de ő nem engedi, szeretném elkerülni egy esetleges pereskedést.
2016. nov. 4. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Úgy szokták, hogy a ház sarkától a telekhatárig 60 cm kerítést húzol a meglévő kerítésig. Másik oldalon hogy zárták le?
2016. nov. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem egészen értem. A ház mellett van 60 cm a te telkeden? A telkeden építhetsz kerítést oda, az alaptest se nyúljon át a szomszéd telekre, semmi köze hozzá.
2016. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az összes háznál le van zárva a 60 cm, ha valaki dolgozni szeretne a ház azon részén becsengett a szomszédnak és a szomszéd biztosítja a bejárást arra az időre. Nálam a néni azért nem engedi lezárni mert akkor nem jöhet szabadon, mivel nincs kerítés az én véleményem az hogy ne mászkáljon szó nélkül ha nem vagyok otthon .
2016. nov. 4. 15:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Helyi önkormányzattól kérdezd meg.
2016. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
a te telkedre tegyél kerítést- és beszéld meg a nénivel, a kutya miatt kell, hogy nem akarod, hogy a kutya átmászkáljon, azért kell (azt ne mondd, hogy azt sem akarod, hogy ő átmászkáljon:D)
2016. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

" de ő nem engedi,"

Ilyen nincs. A telkedre (némi költői túlzással) azt építesz, amit akarsz. Akár 2 magas tégla/betonfalat is. (Asszem a 2 m a max., de ez nem biztos.)


Legközelebb majd megmondja, hogy milyen színűre fesd a házad, mert ő azt a színt szeretné látni???

2016. nov. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lemaradt:

Borítékolom, hogy amint kész a kerítés, rögtön baja lesz a kutyával.

Ezért írtam a teli kerítést.

2016. nov. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem, ha végighúznád a kerítést hátrányba kerülnél az esetleges házon végezendő munkáknál. De lazárni lezárhatod probléma nélkül. Csak a mamának el kell magyarázni, hogy a kutyád szeretnéd az udvaron tartani.
2016. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:
83%

"Nálam a néni azért nem engedi lezárni mert akkor nem jöhet szabadon"


A te tulajdonodra kerítés nélkül is csak az engedélyeddel léphet, csak úgy nem...

2016. nov. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A ki mikor hova vitát félretéve: a 60 cm elég kevésnek tűnik tömör kerítés építéséhez, ha még ott közlekedni is akarsz. Ha legalább 1 m lenne. Így marad a dróthálós.
2016. nov. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!