Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szomszéd kutya átjön a...

Ha a szomszéd kutya átjön a mi kertünkbe, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
A szomszéd kertje és a kertünk között van egy kerítés, ami a mi tulajdonunk, és bár nincs túl jó állapotban (tehát nem új, rozsdás a drót), de nem lyukas, nem dől össze, stabilan áll. A szomszéd kutyája a szomszéd felől szétszedte a drótot, és a kerítés alá is ásott, így az átjött hozzánk többször is. A kutya a kertünkbe rohangál, nyüszög, ezért felhívtam a szomszéd figyelmét erre, és arra is, hogy figyeljen oda a kutyájára, el is szöket, baja eshet, stb. A szomszéd azt mondja, hogy az én dolgom megcsináltatni a kerítést, hogy ne szökjön el a kutya, mert a kutya szét tudja szedni, mert nincs jó állapotban. Ilyenkor mi a teendő? Tényleg nekünk kell megcsinálni a kerítést? Az én kutyám soha nem szökött át, mert lakásban tartjuk, és az udvarunkat leválasztottuk egy kerítéssel.

2014. okt. 13. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megcsinálod,dokumentálod és közlöm vele,hogy az okozott kárt meg kell majd térítenie.
2014. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Megcsinálni a kerítést ebben az esetben a ti dolgotok tényleg. Én a drót alsó részére tennék valamit fából azt nem tudja szétszedni és nálunk be is vált. Főleg tüzeléskor volt remek ötlet. Ne költs rá tízezreket valami szarokat odadrótozol esetleg a fát lefújod egy NEM MÉRGEZŐ, de rossz ízű spray-vel így lehet elmegy a kedve.
2014. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 antokivi ***** válasza:
47%
Hát általában ez úgy műkszik (bocs én megszoktam hogy így írom)ha a háztól balra az a te felelőséged de a jobbra lévő az az ővé
2014. okt. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kerítés pont a háztól balra van...
2014. okt. 13. 19:24
 5/13 A kérdező kommentje:
Most pontosan nem tudom, hogy jogilag miénk-e a kerítés, holnap megkérdezem az illetékeseket. Ebből is volt vita egyébként...
2014. okt. 13. 19:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálam is a kert egy részén már a földdel egyenlő lenne a kerítésnek nem nevezhető valami, ha a susnyás, elburjánzott növények nem tartanák. Ott kedvére jön át a kutya, baromfi, a nyáron egy borjú! is átjött, megnéztem, simán át lehet lépni egy helyen rajta. A kerítés nem az enyém ugyan, de megelégeltem, hogy ez megy, megcsináltam nagyjából. Kifeszítettem a drótot, az alját befoldoztam, hogy mégis tartson kicsit. Nem érdemes vitázni, ha olyan a szomszéd, akkor úgyis neked kell megcsinálni.
2014. okt. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az az ő dolga, hogy az ő kutyája ne tudjon kimenni a telekről. Minden önkormányzat állattartási szabályozásában benne van, hogy "mindenkinek gondoskodnia kell arról, hogy az kutyája ne tudjon elszökni a saját területéről". Hogy ezt kennellel, vagy lánccal, vagy kerítéssel oldja meg, az már az ő dolga.


Mi, amikor kertes házba költöztünk, a JOBB oldali kerítést is mi csináltuk meg (végigraktuk palával), mert 5x szökött át a beagli a szomszédból, és a kutyánk többször megtépte, ha nem vagyunk otthon, meg is öli.

Szóval mi minden oldalról gondoskodtunk róla, hogy nehogy valami konfliktus legyen a kutyánkkal.


Mondd meg a szomszédnak, hogy ha még egyszer átmegy a kutyája, akkor elviteted a sintérrel. Mert ezt is megteheted.

2014. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A kutyának nem szeretnék rosszat. Ő absz nem tehet erről az egészről. Én csak féltem, hogy ne hogy elszökjön, vagy valami baja legyen. Meg sajnálom, hogy az ablak alatt nyüszít.
2014. okt. 13. 19:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Én sem akartam a szomszéd kutyának rosszat, mint írtam, ezért csináltattam meg én az ő kerítését (jó sok pénzért), hogy ne szenvedjen, esetleg ne tépje szét az én kutyám.


A sintérrel meg nem kell elvitetni, csak elmondani a szomszédnak, hogy megtehetnéd. Hátha észbe kap.

2014. okt. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Persze, tudom én :)

Köszönöm szépen a választ mindenkinek, ment a zöld kéz. Sikerült megtalálnom az ineterneten az erre vonatkozó jogszabályokat.

2014. okt. 13. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!