Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen megoldások léteznek...

Milyen megoldások léteznek fűtésre egy olyan háznál ahol nincs gáz?

Figyelt kérdés
Hétvégi házas részen tervezek építeni házt. 50nm-ert. Hogyan tudom megoldani a téli fűtést ha nincs gáz és nem akarok kazánnal se fűteni azaz fával. Napkollektor vagy áram vagy hogy oldható meg gazdaságosan? Mennyibe kerülne a beruházás amivel el tudnám látni a ház fűtését. Gazdaságos megoldás létezik erre az esetre?
2016. dec. 6. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha fával nem szeretnél, géz nincs, akkor marad a villany.

[link]

2016. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Állandóan ott laknál? Gazdaságosan árammal? Sehogy. Marad a szilárd tüzelés. Ha nagyon sok pénzed van akkor lehet mindenféle alternatív fűtésekben gondolkodni, de mire megtérül... hát az nem kis idő.
2016. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Akkor marad a villany. Az egyszerű és kényelmes, de a ház legyen jól szigetelt, különben drága lesz. A klímával fűtés tűnik számomra vonzónak, mert az 100%-os hatékonyságnál jóval többre is képes s nyáron is lehet haszna, a párával is tud mit kezdeni...
2016. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Egy hőszivattyú..

2 kút a kertben, vagy 40 méter cső lefektetve 2-4 (minél több) méter mélyen, központi (inkáb padló) fűtés kiépítve, így viszonylag gazdaságosan lehet ezek után melegedni..

2016. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok. Mennyibe kerülne ha villamnyal fűtenék és nagyon jól szigetelt lenne a ház?
2016. dec. 6. 20:36
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Kevés az adat, erre nem lehet válaszolni. Mi az a nagyon jól szigetelt? Passzívház? Rosszabb? (Gondolom, nem jobb, pedig az az igazán buli, a passzívháznak azért még nem minimális a fűtésigénye.) Mennyivel? Légköbméter? Kívánt hőmérséklet? Vezérelt áram vagy normál, klíma vagy mi? Van-e hővisszanyerős szellőztető? Mennyi a hulladékhő?

De akkor se tudnám megmondani, sok más tényező is van.

Deja vu érzésem van, tegnap vagy mikor írtam már erről.

2016. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Reménykedtem benne hogy ide nem írsz 6-os. Bocs de marha idegesítő a kérdéseidet olvasni. Ha nem tudsz választ írni inkább ne irj.
2016. dec. 7. 06:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Inverteres klíma saját mérővel, kedvezményes tarifával.
2016. dec. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

"Bocs de marha idegesítő a kérdéseidet olvasni."


Sajnos kedves kérdező, a kérdések megválaszolása nélkül csak kontárkodni lehet. És később jól pofára esni.

A #6-os éppen a nagyhangú, magabiztos kontároktól szeretne megóvni, akik a harminc éve elavult tudásukkal megcsinálják neked okosba olcsón, te meg majd fizeted a havi négyszeres rezsi költséget a továbbiakban.

Míg kellő helyezet felmérésen alapuló korrekt tervezéssel és talán befektetés igényesebb beruházással megvalósítható lenne egy olyan fűtés, aminek jóval kedvezőbb a havi rezsije.

És lehetne elemezni, hogy kellően hamar megtérül-e?

De ehhez nem az ismeretlenül odavetett félmondatok kellenek - amit te vársz.

2016. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy gondolkodj el a pellet/vegyes fűtésen. A pellet drágább a gáznál, de nem drágább a villanynál. Van olyan kazán, ami pelletkazánként és vegyeskazánként is működik. Mondjuk a legolcsóbb ilyen kazán is fél milláról indul kb, és ehhez jönnek a járulékos dolgok. Nekem egy Ferroli SFL 3-as kazánom van. Úgy lett megcsinálva a rendszer, hogy a pelletfűtés szobatermosztátról is vezérelhető (bár a szakemberek ezt nem ajánlották, utólag beláttam igazuk van és én sem így vezérlem), illetve kb fél órás bütyköléssel visszalakítható sima vegyeskazánná. AZ igazság az, hogy többnyire fával fűtök, de jó és kényelmes a pellet is, igaz kicsit drága. Nézz utána én javaslom a pelletet, mindenképp olcsóbb mint az áram, a kiépítése viszont nem lesz 2 fillér.
2016. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!