Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csemperagasztóval lehet...

Csemperagasztóval lehet vakolni? Érdemes?

Figyelt kérdés
A fürdőszobában szeretném a falat csempézés előtt kiegyenesíteni, az a helyzet állt elő, hogy kevés a vakólóanyag, de rengeteg zsák csemperagasztónk van. :D Hogy haladjon a dolog, érdemes szerintetek falhibák javítására, szintbe hozásra csemperagasztózni? Árban gondolom a sima vakolat jobban megéri, de a végeredmény minősége nem lesz rosszabb, ha csemperagasztót ilyen célra használok? Ytong téglára tudom, hogy lehet, majd arra a glett, de javítgatásra nem vagyok benne biztos, hogy jó.

2016. dec. 13. 00:32
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Egy cm-nél mélyebb hibákhoz nem jó.
2016. dec. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vakolat fela annyiba kerül, de te tudod...

Tegyél bele vakolathálót és jobban tart.

2016. dec. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Régi a kérdés, gondolom nem haragszik meg a téma indító ha itt kérdezek. Nálam kettő csempe lejött anyós fürdőszobájában, a csempe alatti réteg pogácsa szerűen volt feltéve, kb 1-2 cm vastagon. Most látszik alatta a kisméretű tégla. Mivel érdemes kijavitani ezt? Pót csempém van még. Kb 30 éves a csempe.
2019. dec. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia, azóta szerencsére szereztem házfelújításban némi tapasztalatot. :D


Szóval: a pogácsa arra utal, hogy azt is elég kontárul tették fel, a csempének az egész hátulját ki kell kenni, ha biztosra akarsz menni, te mindenképp így csináld.


Flexibilis csemperagasztót vegyél mindenképp, picivel drágább lehet a simánál, de elvileg jobban állja a hideget, addig keverd géppel (akár fúróba tett keverőszár is bőven megteszi), amíg ,,ki nem csomósodik", úgy szokták mondani, hogy ,,pudingosra" kell keverni, ne rakj túl sok vizet bele, először kevesebbel próbáld és ha nem kenhető még elég jól, adogass hozzá, míg jó nem lesz.


A csempe kora szerintem lényegtelen, eláll az bármeddig.


Felrakni meg ugye kétféleképp szokták, vagy a falra kened fel előbb a ragasztót és abba nyomod bele a csempét, vagy a csempe hátulját kened meg (ezt javaslom, hogy a mellette lévőket ne koszold).


A vastagságot próbáld hasonlóan belőni, mint az előzőn volt, a síkot vízmértékkel tudod ellenőrizni (a buboréknak a két vonal közt kell lennie a vízmértéken).


Valszeg egy zsák fugát is venned kell, mert gondolom az is sérült, mikor a csempék leestek.


Bízom benne, hogy tudtam segíteni! :D Jó építkezést!

2020. jan. 4. 03:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Annyit elfelejtettem, hogy felkenni fogazott glettvassal tudod, először csak elnagyoltan te is rádobsz egy pogácsát a hátuljára, szétteríted a felületén, majd húzol a fogazott oldallal bele csíkokat, így jobban szét tud a ragasztó terülni.
2020. jan. 4. 03:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!