Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehet fagyban vakolni? Részlet...

Lehet fagyban vakolni? Részletesen lent kifejtem!

Figyelt kérdés
Építkezek és a kivitelezőm a héten akar vakolni belülről. Ugye se, ablak, se fűtés stb. Nappalra 2, éjjelre -2 fokot mondanak, ahogy olvasom +5 fok alatt nem lehet, de mindenképpen csinálni akarja, mert különben csak ülnének az emberei tétlenül. Engedjem? Mik lehetnek a következmények, akár most, akár évek múlva?

2016. nov. 14. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nulla fok alatt éliesíteni kellene, ami minimum fólia a nyílásokra, és valami hőlégfúvó, vagy 1-2 szieszta kályha pb-ről. A szieszta azért jobb választás, mert szén-dioxidot termel, ami pedig kell a mész alapú habarcsok kötéséhez. Ne aggódj, ha a friss vakolatot megcsípi a fagy, akkor egyből észre lehet venni, mert már másnap kiszárad, és lemezesen mállik. Ilyenkor ezért sűrűbben kell ellenőrizni a munkákat mert képes a kivitelező rásimítani egy kis anyagot a fagyott részre. Általában az a duma, hogy rakunk a malterba kötésgyorsítót aztán majd az hőt termelés -5 fokig lehet vele vakolni. Ez egy nagy átverés, mert ez inkább a betonnál működik mert ott van tömeg a felülethez képest. A vakolatnál viszont hatalmas a hűlő felület a tömeg pedig szinte alig van.
2016. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én csak abból indulok ki, hogy a vakolatban víz van. A víz 0 fok alatt megfagy. A többi meg az ügyfélkábítás.

Tavaly télen leesett egy darab 40 éves vakolat az házról.

Bárkivel beszéltem közölte, hogy tavaszig a fagymentes időszakig nem hajlandó hozzányúlni, mert le fog jönni és az ő munkáját ne ócsárolja senki.

Szóval én elküldeném a p..csába a szakembered.

2016. nov. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jókora zsidó a kiviteleződ.... ne engedd. Majd tavasszal. Amikor a minimum hőmérséklet is 5 fok felett van.

Addig úgysem lehet a nyílászárókat sem berakni.

2016. nov. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ennyire nem fekete-fehér a szitu, mert nekem is az az érdekem, hogy csinálják, mert addig anyáméknál lakok 30 négyzetméteren 2 gyerekkel, szóval annyira nem ér rá tavaszig... A megoldás az lett, hogy be lett fóliázva minden ablak, ajtó és tettem be 2 hősugárzót és remélem 0 fok alá sem esik ma a külső hőmérséklet,így meg lesz 4-5 fok odabent. Ha nem engedem, elküldte volna az embereit máshova dolgozni és lehet hetek múlva jöttek volna vissza, decemberben, amikor még kisebb esélye a jó időnek...
2016. nov. 16. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!