Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Földbe vájt, passzív üvegházró...

Földbe vájt, passzív üvegházról hol találok magyar vonatkozású infókat?

Figyelt kérdés
Esetleg ha valaki az itt jelenlévők közül épített ilyet, vagy találkozott már ilyennel, az is érdekelne. Az egész lényege, hogy az üvegház olyan kialakítású, hogy a téli nap járása szerint van tájolva. Télen fűt, nyáron pedig hűt, hőközlőnek pedig hordókba töltött vizet használnak.
2016. dec. 29. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Az úgynevezett akvapóniás rendszereknél olvastam ilyenről amit írtál és láttam YuoTube-on.

Nyáron:

[link]

Télen:

[link]

Többféle neve is használatos:

Akvapónia

Aquapónia

Aquaponic

2016. dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

# 1

Igen, ismerem azt amiről beszélsz. Én viszont amiről olvastam, azt úgy hívják hogy walipini. A Dél-amerikai indiánok használják ezt a módszert. A lényege, hogy a földszint magasságától számítva kb. 2,5 méterrel van az alap megsüllyesztve. A falak \_/-formában vannak kialakítva a jobb súlymegtartás végett. A szigetelés pedig sokféle lehet, a lényeg hogy figyelembe kell venni a téli talajviszonyokat (pl. fagyás). Azért érdekelne, mert állítólag jelenleg ez az egyik legolcsóbb megoldás üvegház tekintetében.

Néztem ilyen jellegű tervrajzokat és találtam egy magyar videót is erről:

https://www.youtube.com/watch?v=sScRZdcF4S0

Viszont szeretnék minél több infót megtudni erről az üvegházfajtáról. Azért érdekelnének a magyar nyelvű infók, mert angolból sajnos nem vagyok túl perfekt, a fordítok meg semmit sem érnek.

2016. dec. 29. 11:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi érdekelne leginkább evvel kapcsolatban?
2017. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* a tervezés, kivitelezés, árak?
2017. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: Pontosan!
2017. jan. 3. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!