Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Régi kémény újraüzemelésénél...

Régi kémény újraüzemelésénél is kell bélelni?

Figyelt kérdés
Adott egy családi ház, régi kéménnyel, kb 60 éves, korábban olaj és vegyestüzelésű kályhával volt használva, de mivel máshogy lett megoldva a fűtés ki lett vonva a forgalomból (két db téglával le lett fedve a teteje). Ha újra akarom használni (kiskályhával), akkor is kell béleltetni?
2016. dec. 29. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:

ajánlott, de muszáj.

ez inkább pénztárca függő, mert 15.000ft/méter körül van a bélelés saválló csővel.

inkább azt nézd meg hogy tetősíkon kívül, ahol ki van téve az időjárásnak a téglázat, milyen állapotban van a kémény.

az ilyen nem használt régi kéményeknél leginkább az szokott lenni a probléma, hogy egyszerűen szétrohadnak a téglák, a habarcsból meg kimossa a víz a kötőanyagot.

ha nagyon rossz állapotban van, akkor érdemes újra rakatni azt a részt ami tetőn kívül van.


saját tapasztalat a béleléssel kapcsolatban:

nekem egy kb 12 méter hosszú kéményem van ami a pincéből indul, és egy vegyes tüzelésű kazán van rákötve.

én sem használtam nagyon sokáig, eredetileg egy befúvófejes olajkazánt használtak róla, aztán 15-20 év szünet, majd ezután jött a vegyes tüzelésű 2012-ben.

eleinte nem is volt probléma a kéménnyel, majd a 2. szezon után elkezdett iszonyat bűz áramlani a házban a falból.

a kémény az egyik válaszfalban megy a nappaliban.

lényeg az egészből hogy a kémény annyira szar állapotban volt, hogy a fugáknál át tudott jönni a bűz ami a füstből kicsapódott.

így én sajnos nem úsztam meg a bélelést...

ha nem lett volna ilyen macerás helyen, hogy a fél nappalit szét kelljen verni 1 évvel a felújítás után, akkor inkább rakattam volna egy új modern kerámia béléses kéményt, mert majdhogynem olcsóbb mint az utólagos bélés.

közel 200 ezer volt a bélelés 0,8mm-es 180-as saválló csővel.

2016. dec. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
de nem muszáj*
2016. dec. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez egyszintes épület, nem magas a kémény.

És ránézésre kívül-belül jó állapotban van.

Semmi mállás vagy korom.


A kémény mellett ajtó is van a tetőn, könnyű "elérni".


Na csak pár éve kérdeztem a menetrendszerinti kéményseprőt, azt mondta drága buli, bélelés meg valami kiállás a tetőre, drágább lenne, mint 300.000.

De ha van esély, hogy nem kell rá sokat költeni, akkor lehet, hogy hivatalosan is beüzemelem.

2016. dec. 30. 00:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam én is vagy 5 éve. Az egyszintes házban az50-es években épített kémény van, amit 25 évig nem használtak. A padláson a kémény vakolat helyenként már levált, de stabilan áll. Megkerestem a régi kéményajtót a kémény aljánál, kitakarítottam az egészet,új ajtót építettem bele, kikeféltem kéményseprő kefével a padláson lévő kéményajtón, és tökéletesen üzemel. Igaz, évente 2-3 m3 fát tüzelek csak el benne kiskályhával, mert igazán hidegben a gázcirkó fűt.
2016. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!