Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Indukciós főzőlap + elektromos...

Indukciós főzőlap + elektromos sütő egy fázisra? (1x32A)

Figyelt kérdés

Sziasztok,


új építésű társasház esetén adottak az alábbiak:


"Műanyag védőcsövekben alapszerelt 1,5 mm rézvezeték a 220 V hálózathoz. A lakások csatlakozási teljesítménye 1x32 A, de a hálózat alkalmas a 3x32 A fogyasztói igény kielégítésére is. Elektromos főzőlap és tűzhely csatlakozás kiépítése."


Tudni kell még, hogy lesz egy 2,5 kw-os gázkazán is.


Ma nézegettem először indukciós főzőlapot és elektromos sütőt. Kerekítve 7 kw a főzőlapnak, 3 kw az elektromos sütőnek a teljesítménye.


Villanyszerelési ismereteim kimerülnek a 220v-ban meg a wattokban. Ezért fordulok hozzátok, szakértőkhöz.


A fentiek azt jelentik, hogy a lakásban az egy időben használható elektromos berendezések teljesítménye nem lehet nagyobb 32*220=7040 wattnál? Tehát pl. egyszerre a négy főzőhelyen már nem is lehetne főzni? (nem mintha nálam életszerű lenne). Tehát a szűk keresztmetszet a lakásba érkező amper, függetlenül az áramkörök számától? Valószínűleg igen, de azért megkérdem.


Ha télen a kazán állandóan megy, akkor az már eleve konstans 11A-os terhelést jelent? És akkor így már csak 21A (4,6 kw) áll rendelkezésre a többi fogyasztó működtetésére?


A főzőlap és az elektromos sütő külön körön lesznek (hogy egyben vagy külön, azt most még nem tudom). Ez azt jelenti, hogy pl. a főzőlaphoz egy 7000/220=32A-os kismegszakítóra lenne szükség?


Aztán még olvastam, hogy van ez a cos (koszinus fi) érték. Ezt is figyelembe kell venni az amperek/teljesítmény számítása során?


A konyhában lesz még egy hűtő, mosogatógép, és mikrohullámú sütő.


Véleményetek szerint elég a fent leírt 1x32A ezekkel az alapfogyasztókkal? Ha kompromisszumok nélkül szeretném, akkor már nem elég? Létezik olyan is, hogy 2x32A?


Ha anyagi okokból marad egyelőre az 1x32A, akkor azt a későbbiekben mennyire macerás kibővíteni pl. 2x32A-ra? Pl. újra falbontás, huzalozás, stb?


Köszönöm előre is a válaszokat és Boldok Új Évet mindenkinek!


2017. jan. 1. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig amit írtál, én csak annyit fűznék hozzá hogy ilyen esetben ha nincs külön kiépítve a hálózat a főzőlapnak akkor bizony kell neki csinálni egyet.

mert az ilyet külön hálózaton "szokás" üzemeltetni, külön megszakítóval, külön fi relével, és nem rákötni egy olyan körre amin pl a dug-aljzatok vannak.

persze lehet mókolgatni, lesni hogy mikor füstölnek a kötődobozok a terhelés miatt, de szerintem ennek nem sok értelme van..


"Tudni kell még, hogy lesz egy 2,5 kw-os gázkazán is."

ezt mondjuk nem vágom, hogy a gáznak mi köze az elektromos témához?

a 2,5kW szerintem a készülék teljesítményt jelzi, nem pedig a fogyasztását.

2017. jan. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindez 1,5-ös vezetéken? Nem lesz az igazi!
2017. jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az 1,5-ös vezeték csak az egyéb áramkörökre vonatkozik. Ugyan nem írják le részletesebben, de mivel külön kiállása lesz a főzőlapnak, tűzhelynek, ebből gondolnám, hogy ott megfelelő vastagságú vezetéket használnak.
2017. jan. 1. 16:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj de amit leírtál abból kb tisztán kivehető hogy fingod nincsen az egészről :D Nem bántani akarlak ezzel, de jobban teszed ha hívsz egy villanyszerelőt, és kikéred a véleményét!
2017. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Először is a tűzhelynek építtesél ki 3P+N+PE(3 fázisu rendszert). Az óránál ezt lehet kötni 1 fázishoz, de ha kell, akkor már nem kell vésni ha 3 fázisú órára bővítesz. Sohasem fogod fullon használni a lapokat, így a teljesítményed valószínűleg elég lesz, de ha mégsem, akkor sem kell vésned, csak órát cseréltetni és az elosztóban átkötni a tűzhely vezetékeit. Jelenleg nincs olyan vészes Cosfi, hogy nagyon számoljál vele, a vezetéket a villszer úgyis tudni fogja.

A gázkazán teljesítménye a gázra vonatkozik a 2,5kW. A szükséges villamos teljesítménye minimális max 1-200W.

Egyenlőre hagyhatod az 1x32A, de a rendszeredet 3 fázisra készítesed el, így nem lesz macera bővíteni, mert csak az elosztódnál át kell a rendszert kötözni.

2017. jan. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy kérhetsz 3x16 Ampert, akkor csak 16Ampernyi HF-et kell fizetned, és elég is lesz a tűzhelynek, meg úgy mindennek.
2017. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!