Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáz vs elektromos főzőlap?

Gáz vs elektromos főzőlap?

Figyelt kérdés

Üdv!

Nem nagyon találok pontos adatokat, és hátha akad valaki aki már kiszámolta, hogy mennyi a különbség a gázos (bekötött nem palack) és az elektromos főzőlapok között éves fogyasztás terén?

A vételár nem számít nem ilyenen szeretnénk spórolni (jó nem a 200e Ftos-okat nézegetjük) az átlagot kérdem egy 70-90e Ftos kategóriájúaknál?

Jelentős a különbség? Régen ugye az volt de manapság elég jókat csinálnak elektromosban.

Szüleimnek elektromos van nem nagyon tudják mennyit eszik őket nem is érdekli, engem viszont igen ha önállósodunk mi mennyit tesz rá.


Köszi :)



2016. jan. 13. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A gáz a jobb, ha be lehet kötni kössétek be, nekem elektromos van, ha sokat főzök 8 ezer is megy csak a főzésre, lassan már olcsóbb a kajarendelés.
2016. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bithorlo ***** válasza:
Nekünk gázos, de mindössze azért, mert időnként felénk gyakoriak az áramkimaradások és akkor még egy teát se tudnék csinálni.
2016. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A gázos olcsóbb fenntartású.
2016. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen igen tudom hogy olcsóbb! :)

A kérdés az volt mennyivel? :)

Pl nézegettem mosógépeket vízfelhasználás / éves fogyasztást hasonlitva a sima A, A+ és A+++ gépeknél, az éves különbség elhanyagolható kb 3-4ezer forintra jött ki.

de az A+ és az A+++ között van 30-40e Ft... 10 év alatt tériti meg a különbséget, az alatt 2x tönkremegy.

Így értettem mint összehasonlítás havi / éves szinten fogyasztás / Ft különbség csak kb :)

2016. jan. 13. 14:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazából a gáz univerzális, az elektromos megoldások kicsit válogatnak, ha főzőlapról van szó. Sütőben pont az elektromos bír igazán sokoldalú lenni. Tisztán tartani a nem elszállt árú kategóriában könnyebb a gázost, és nem kaja típusú melegítésekhez (egyszeri barkács melengetések többnyire) sokszor jön nagyon jól. Az ideális felállás szerintem az, amikor sütőnek van egy elektromos, lehetőleg kézmagasságban, jónevű, köztudottan tartós, sokfelől melegítős, kinti és forró légkavarással, pontos hőmérsékletállítással, időzítővel. Van két jókora munkalap közt egy jó szellős gáz főzőlap, hátul két marhanagy, elől két közepes méretű rózsával. És valahol az egyik szekrény oldalfalának támasztva pihen egy vagy két indukciós főzőlap, ami szimpla, szintén jól beállítható. A kertben pedig nagy, zárt kőgrill, hogy legyen mihez kicipelni az indukcióst. :)
2016. jan. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 vatafak ***** válasza:
nálunk palackról megy a lap, aminek köztudottan jobb a teljesítménye mint a vezetékesé (muter meg is lepődött h mennyivel hamarabb forr fel rajta minden a földgázhoz képest), talán 3 havonta kell cserélnem mai áron max 4000ért
2016. jan. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!