Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki lakik 30m2 körüli, vagy...

Ki lakik 30m2 körüli, vagy kisebb lakásban?

Figyelt kérdés
Valószínű ilyenbe fogok költözni. Nem vagyok válogatós, meg ha belakom a teret, könnyen megszeretem, de egy kicsit ijesztő is. Négy nagyobb lépésből végigjártam a lakást, télen vajon megzavarodok-e? Nem arról van szó, a muszáj nagy úr, úgyis az lesz hogy megszokom, de vajon mennyire lesz ez nyomasztó? Egyetlen ablak van, sötét konyhával, ez a ráadás. Ki lakik hasonlóban, és ki mennyire golyózik be? Vannak valami praktikák, amivel könnyedebb lehet egy ilyen lakás?

2013. máj. 15. 00:42
 1/6 anonim válasza:
100%

Voltam hasonló lakásban van egy pozitív és egy negatív élményem is mind a kettő más minilakásból származik.

A negatív lakás ugyan 32 m2 volt de az elsőn az ablak belsőkertre néző a függönyt nem volt javasolt elhúzni ha csak nem akartam, hogy az ablakom előtt lévő átjárón vagy folyosón nem akartam, hogy belássanak. Így maradt az örökös félhomály télen amúgy is depisebb szoktam lenni itt örültem ha nem vagyok otthon szó szerint menekültem.. :S Ekkor elkezdtem otthonosabbá tenni tengerparti képek tükrök más színű izzó(van olyan ami a napfényt imitálja)stb... A berendezés is sokat számít! h nyomasztó bútorok csempe stb van ami még csak nem is tetszik csak tovább ront a helyzeten..

A pozitív lak egy 28 m2 volt hatalmas ablakkal vagy csak a szoba méretéhez képest tűnt annak :P pici ágyfekhelyes galéria mini fürdő mini konyha kialakítva a szobában. imádtam ott lakni!A berendezés is harmóniában volt a szoba adottságaival.. szóval amit leszűrtem ebből, hogy a napfény ill, hogy ne rohangálhassanak az egyetlen ablakod előtt no meg a szimpatikus berendezés elrendezés mind számít..

Mert lakhat az ember egy nagy házban is de nem feltétlen fogja magát jól érezni benne, ha számára nem otthonos!

2013. máj. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan 32m2 körüliben lakom már 10 éve, és nagyon szeretem. Egyáltalán nem nyomasztó. Amerikai konyhás, nagy belmagasságú. Mondjuk nekem világos a konyha, üvegezett a bejárati ajtó. Tükrökkel is növelheted a térérzetet.
2013. máj. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapasztalatokat!!

Mennyire megnyugodtam:)) Lehetne ennél sokkal rosszabb is, ahogy elképzeltem ezt a belsőudvar-témát...

Ugyan panel, ezért a galéria kizárt, cserébe ez is amerikai konyhás nappali szerű, mert a kettő között csináltak egy átadót az ajtó mellett, ajtót kivették, szóval egybenyitottabb. Plusz, igaz hogy 1 helyen van csak ablak, de az jó nagy, és még erkély is van:) Szembe meg sehol nincs épület, világosnak tűnik. Csak tényleg az ijesztett meg, hogy az egyik végéből a másikba 4 nagy lépéssel értem...

Első lépés lesz napsárgára kifestenem, a csempét meg majd nem nézem, mert az nagyon csúnya:D

Hát, köszi Nektek, már is pozitívabban látom a dolgokat!!:)

2013. máj. 15. 02:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még egy ötlet. Ha vízszintes csíkosan festesz, az is optikailag nagyítja a teret. Tehát tágasabbnak fog tűnni a szoba: [link]
2013. máj. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy probléma lehet ez. Ne haragudj. Én 30 nm be születtem itt is lakom azóta is és volt hogy hatan laktunk bár akkor már volt galéria. Őrülj a picinek bár a csillagos ég alatt nagyobb a hely (szebb is) de nem a méret a lényeg!
2013. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha fehérre fested a falakat, az növeli a térérzetet.
2016. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!