Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kerítés építés bejelentése...

Kerítés építés bejelentése milyen formai követelményekhez kötött?

Figyelt kérdés
Debrecenben be kell jelenteni, hogy ha új kerítést építek. Azt tudom, hogy vannak a paraméterek, hogy milyen magas lehet, milyen átláthatóság kell stb. Ezt milyen formában lehet az önkormányzatnak leadni? Kell rendes műszaki rajz, vagy le is írhatom nekik? Minta esetleg valakinek?

2017. márc. 6. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Kerités épitéséhez nem kell rajz,engedély sem .Régen kellett
2017. márc. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg településképi bejelentésre gondol a kérdező, azt építésszel kell megrajzoltatni, és papíron beadni a polgármesteri hivatalnak. A tervező tudni fogja az alaki követelményeket.
2017. márc. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondolok, amit a 2-es írt, de nem szívesen fizetnék 50 ezer Ft-ot, ha én is lerajzolok egy kerítést, A4-es lapra. Mérnökként vizsgáztam műszaki rajzból, csak nem tudom a formai követelményeket, hogy mi az elvárás. Ha valaki tudja, ossza meg velem. Köszi!
2017. márc. 7. 11:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy csak jogosultsággal rendelkező tervező készíthet műszaki tervet, kész pont. Választhatsz, hogy a tervezőnek fizetsz, vagy büntetést.
2017. márc. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, de ez tudomásom szerint nem terv, csak bejelentési kötelezettség. Csak azt nem teszik közzé, hogy milyen kritériumoknak kell megfelelni. Egy kerítés, ami kovácsoltvas+zártszelvény, miért ne rajzolhatna meg egy gépész, mint én? Amúgy pletykák szerint valóban csak pár ember tud leadni ilyen terveket ennek a városkép irodának (nem csak kerítést, hanem pl. táblák, redőnyök stb. ) akiknek sosem dobják vissza mert visszaosztanak...
2017. márc. 7. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!