Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kémény átépítése?

Gidacska79 kérdése:

Kémény átépítése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy régi kéményem ami elég rossz állapotba van szeretném visszabontani és egy leier kéményrendszert a helyére tenni. Több kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

-Ha visszabontom a régit és ugyanoda megy az új be kell jelentenem? A régi gyakorlatilag használhatatlan de a kéményseprő soha nem mondta, hogy ne használjam. Vegyes tüzelésű kazánhoz használtam a kéményt.

-A Leier LK szigetelés nélküli kéményt néztem, mert a kémény házon belül megy a pincétől a padlásig, de bárhol kértem árajánlatot mindenhol az Leier LSK ( szigetelt) kéményrendszert ajánlották. Konkrét érveket nem tudnak felsorakoztatni egy helyen mondtak csak annyit, hogy sok lesz a kondenzvíz, annyit mondtak én biztos nem építenék szigetelés nélkülit.Hozzátenném fogalma sem volt az eladóknak arról hogyan kell kiszámolni a kazán teljesítmény, huzatszükséglet és a hossz függvényében a szükséges átmérőt az általuk forgalmazott terméknél.Elég gyanakvó lettem, hogy csak a drágábbat szeretné rámsózni. Úgy gondolom mivel házon belül megy a kémény oltári nagy hőkülönbség nem lesz , mert ha nincs begyújtva a vegyes tüzelésű kazánba a gázkazán tartja a lakásba a 22 fokot ezért bőven elég nekem a szigetelés nélküli.

A gázkazán természetesen egy másik kéménybe van bekötve.

Valakinek van nyomós érve miért legyen szigetelt?

Köszönöm!



2017. febr. 9. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Igen, be kell jelenteni az új kéményt.

Miért jobb a szigetelt kémény?

A megfelelő kémény szigetelés elengedhetetlenül fontos a kémények hosszan tartó működésének érdekében, mindemellett azonban a kémény szigetelése nélkülözhetetlen egészségvédelmi funkciót is betölt, hiszen a tűzvédelmi szigetelő réteg megvédi a lakóteret egy esetleges tűzkártól vagy kisebb robbanástól.


Üdv

2017. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

A kéményeknek van szabvány mérete.Kazánokhoz már talán 24x 24 cm kell,illetve a belső kiképzés kör alakú legyen,Ugyanis a fűst spirál alakban száll fel,és így nem ütközik ellen állásba .A kéményt valóban szigetelni kell mert hideg kéményben nehezebben száll a fűst felfelé,a füstből kicsapódik a kondenz viz,a kátrány .Ez végig folyik a kémény belsején ,és még idővel át is áztatja.Amit meg nem szív be a belső rész,az lecsöpög a kémény aljára .

Mivel házon belül megy,a kátrány átrágja magát,aztán szagolhatod egy életen át .Nem a pénzed akarják,a bosszúságoktól akarnak megkimélni.6 m magas kéményig nem kell engedély sem .

2017. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Olyan kéményrendszerről van szó ami kerámia betétes és kondenzvíz elvezetéssel rendelkezik nem hiszem hogy átázna. 10m hosszan 35kw kazán esetén 20as átmérő szükséges. Nem hiszem ha szigetelés nélküli kéményt forgalmaznák ha tűzvédelmi kockázata lenne.
2017. febr. 9. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom alábbi fórumot: [link]
2017. febr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosan bármilyen kéményen végzett munkát be kell jelenteni. Tehát javítás, bontás. Elég sokat csináltam már, de még egy sem volt bejelentve (megjegyzem szakemberként és hivatalosan, számlaképesen) Például ha katasztrófavédelem felszólít bontásra, akkor sem volt még külön engedély kérve. Azt hogy LK vagy LSK, csak annyit mondanék, hogy egyik tavaly általam épített házba LK18 kémény lett tervezve és építve. Ez egy 65MFt értékű ház, tehát nem spórolás okán. Házon belül fut, és kandalló van rákötve. Az LK egyébként nem szigeteletlen, hanem egyszerűsített szigetelésű. Ez azt jelenti, hogy ugyan nincs benne kőzetgyapot szigetelés, de kőzetgyapot ékekkel el van tartva a köpenytéglától, így nem hűti közvetlenül, és ami fontos, hogy gyorsan fel tud melegedni és kialakulni a huzat. Egy ilyen egyszerűsített szigetelésű kémény soha sem fog kátrányosodni: 1.belül van vezetve, 2.egy olyan hagyományos kémény helyére épül amivel szintén nem volt ilyen gond. Az eladónak nem kell értenie a kémény méretezéshez, de még egy ház tervezőjének sem. Ő berajzolja, beírja a típust, de ez még nem elég. Kell egy szakmérnök aki számításokkal igazolja, hogy az adott fűtőkészülék huzatigénye és a kémény huzata szinkronban van. Tartalék kéménynél ez nem kell. Szóval jól gondoltad, teljesen jó neked az LK kémény. Ha 14x14 es "négytéglás" kéményed van, akkor az LK18-ast építeném be. Méreteztetheted is, ekkor kapsz egy szakvéleményt 10-20 eFt ért.
2017. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ugyanígy gondolom de már több fórumba kaptam megerősítést, hogy az lk sem rossz választás.
2017. febr. 11. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!