Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hátsó telekhatárra építendő...

SpecKrisz kérdése:

Hátsó telekhatárra építendő kerítésnél kötelezhetem-e a telekszomszédomat a kerítés árának 50%-os megtérítésére?

Figyelt kérdés
Tavaly vettem ingatlant ahol is a hátsó telekhatáron nem volt kerítés. Én úgy gondoltam önköltségből húzok oda egyet 20m hosszan, szerencsére vas oszlopok már ott voltak/vannak. Most ahogy elkezdtem volna megjelent a szomszéd és problémázni kezdett hogy nem ott van a telekhatár hanem 15 és 30cm-rel arrébb (felém)! Igazi "jószomszéd"!! Szóval akkor most én is visszavágnék...

2017. márc. 10. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem
2017. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

méresd ki földmérővel, és nem lesz vita.

Elvileg fele-fele a költség, de ha nem akar fizetni, nem sok mindent tudsz csinálni.

2017. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A legtisztább valóba az, hogy földmérőt hívatsz legfeljebb megbeszéled vele, hogy felesbe fizetitek, így a későbbiekben nem lesz belőle probléma.

Viszont nem köteles beszállni a kerítés építés költségeibe.

2017. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Ehhez minek földmérő? Kikéritek a földhivatali térképet és kiméritek ketten. Azért ez nem egy varázslat.
2017. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

30 cm-nél pontosabban a földmérő nem tudja kimérni, mert egy alapponttól kellene neki kiindulni, nem a telek többi sarokpontjaiból.

Nekem is hasonló élményben volt részem, mikor megvettük az ingatlanunkat - az egyik oldalsö szomszédtól. Na attól kezdve én nem köszöntem neki.

Örülj neki, hogy van kerítésed!

Ő sem tudja a 15 cm-t bebizonyítani.

2017. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy 2010-es papírt adót ami földhivatali, azon az áll hogy a digitális mérést elrontották anno úgyhogy kijöttek, mértek, és megállapították hogy a telekhatár az egykori farmezsgyéül szolgáló "támfaltól" 1,3m-re eltér! A támfal egy kb 180cm magas két soros tömör tégla fal! Ez a támfal az én telkemen van, így a faltól felé még 1,3m-nyi sáv az enyém! De ő azt mondja hogy az 1,3m-t a fal felém eső élétől mérjem ami miatt kijön a 30centi difi hiszen két tégla vastagsága kb 26cm....
2017. márc. 11. 00:21
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom hogy 0,5métert tök nyugodtan el lehet birtokolni...Ha meg oda esik a kerítés ahova mondja akkor csinálja is meg.
2017. márc. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A támfal alján tehát akkor neked szüksêged is van arra az 1,30 m szêles sávra hogy pl. egy állványt építve karbantarts a támfalat. A vasoszlopokra a saját költségeden húzz fel egy drótkerítést.

Ha belemész a 30 cm-be, akkor ő a támfal aljáig akarja majd, mind az 1,30-at.

2017. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pontosítok: domboldali telek, én vagyok alul! Van egy téglából rakott támfal kb 1,8m magas 25-28cm vastag. A támfal után fent még az én telkem van 1,3m vastagon! A vas oszlopok már a költözésünk óta a földbe vannak de ha a fal felőlem eső részétől mérem akkor 1,6m-re, viszont ha az ő felőle eső részétől akkor 1,3...
2017. márc. 13. 08:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Rakd odébb 30 centivel a támfalat :)
2017. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!