Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A magyar iparos, mester,...

A magyar iparos, mester, szaki miert ennyire megbizhatatlan?

Figyelt kérdés

Epitkezek, sorban jonnek a melósok. Egyik rosszabb mint a masik. Sosem ugy csinaljak ahogyan azt mondjak. Sosem annyi lesz a vege, sosincsenek itt idoben, mindig okoskodnak, hatalmas a lelkuk, mindig onerzeteskednek...


Miert nem lehet egy munkat reggel 7 kor kezdeni es minden sallang meg nyafogas nelkul elvegezni idore?



2017. ápr. 7. 09:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

En nem vagyok okostojas egyaltalan. Tudom h nem erek hozza, nincsenek is szakmai elvarasaim leven ez nem az en szakmam. Eddig sem arrol szolt a kerdes hogy miert igy vagy ugy csinaljak, hanem arrol h miert ilyen megbizhatatlan troger mindegyik es miert jatsza mindegyik a főorvos urat!


A neten nem a hirdetoket keresem, hanem a HONLAPokat, az nem ugyanaz!

2017. ápr. 7. 10:52
 12/17 anonim ***** válasza:
Mint ìrták. Köss szerződèst, ködbèrrel. Aki furán nèz rád, küld is el. Vállalkozó ismerősöm is ezzel kezdi, szoktak is rá furán nèzni időnkènt
2017. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy furán néznek, ha KÖDBÉRt kérsz. :)
2017. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Azt akkor kell fizetni, ha köd van? :)
2017. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

:D szeretem azokat a szakertoket akik ilyen " kösösen" fogalmaznak jo tanacsokat masoknak :)))

Meg arra is amikor a 30 eve vègzett szakmukitol azt kerem h irjon szerzodest :)


A masik ilyen amit nem tudnak az a "szorgalmi út" ( szolgalmi helyett) :)

2017. ápr. 7. 13:30
 16/17 anonim ***** válasza:
91%
Mert az igazi szakmunkás-képzés megszűnt. Korábban az inasiskolákban 2 vagy 3 évet kellett tanulni + dolgozni, amíg megkapta az illető a szakmunkás bizonyítványát, ami után még a mestervizsgát is le kellett tennie (néhány év munkában töltött gyakorlat után), hogy megkaphassa az önálló iparos működésre jogosító engedélyét. Ma egy OKJ tanfolyam elvégzése után (ami gyakorlatilag betanított munkást képez) bárki azt vállal el, amit akar, valójában semmiféle alapos és széles körű szakmai tudás ehhez nem társul. Magam is végeztem OKJ tanfolyamot, amelynek siralmas volt a szakmai színvonala, ezek alapján feltételezem, hogy mindegyik ilyen. A netán ügyesebb egyéneket a teljes felújítást, új építését vállaló vállalkozók felszippantják, létrehoznak egy talán átlagosnál jobb szakmai felkészültségű brigádot, a többiek meg maradnak maguknak és kóklerkednek. Nálunk egy vállalkozó újította fel a fürdőszobát és a külön WC-t, de az általános munka-kiadás után magukra hagyta az embereket (burkoló, vizes, festő). A burkoló leszedte az összes csempét, de utána jött rá, hogy az új, nagyobb csempelapokat nem tudja egy csőregiszter mögé becsúsztatni, ott most nincs csempe. Külön figyelmeztettem, hogy az ajtó erősen rányílik a falra, ott tehát ügyeljen erre. Persze nem ügyelt, aminek következtében a WC ajtót nem lehetett teljesen kitárni 90°-ban és csak oldalazva lehetett becsúszni. Ezért kénytelen voltam az ajtó széléből felsőmaróval lemarni egy 5 mm-es réteget 4 cm szélességben az ajtó teljes magasságában.
2017. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ritka az ilyen tényleg. A bátyámnál dolgozott profi kőműves. Mikor én kerestem nem ért rá. Aki nálam dolgozott már nem volt ekkora profi. Volt amit rosszul csinált meg szerencsére nem olyant amit én utólag ne tudtam volna kijavítani. Dehát ne nekem kelljen már javítgatni. Idegesítő volt a munkatempójuk is . Nagyon lassúak voltak. Egyébként olcsón dolgoztak ez pozitívum . Így összességében elment a munkájuk. Most gázszerelés lenne nálam . A gázszerel ősz óta nem jön. Persze ha annyira sürgős lett volna már kerestem volna előbb mást. Most kerestem. Érdekes ő megjelent a megbeszélt időpontra. Ez viszont nem tünt túl határozottnak. Dehát 30 éve csinálja csak jó lesz. Igazából szerintem ki kell fogni. És mindíg mindenkivel előre le kell fixálni a munkadíjat
2017. ápr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!