Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Külterületi teljesen közműves...

Mi a fene kérdése:

Külterületi teljesen közműves ingatlanra -villany, viz, csatorna van- jár-e a CSOK+kedv. Hitel? Az ingatlan hrsz. Szerint külterületen van, de szerves része a belterületnek, kövesút mellett van.

Figyelt kérdés

2016. jan. 2. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem
2016. jan. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sajna én is igy hallottam a rádióban, most jobban oda figyeltem.A gond az lesz, hogy új házat főleg vidéken nem lehet kapni, új lakást meg nagyobb városban nem kapsz 20 milláért, és nem is nagyon van.Ha mindenről számlát kérsz, az épitkezéshez, akkor se elég a 20-as.
2016. jan. 3. 08:43
 3/11 anonim ***** válasza:

használtra is van a csok kevesebb összeggel és úgy rémlik,hogy az az önerőbe is beleszámít.

Viszont ez a max 10+10 milliós nem úgy van,hogy kinézek egy újat max 20 millióért vagy esetleg találok 10 millióért és akkor ingyen kapom mert kell az önerő. Mondjuk külterületre egyiket se adják.

2016. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha lakóház-udvar besorolású,akkor igen(a miénk is ilyen)
2016. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajna "tanya", már van érdeklődő, de várunk még, változhatnak a dolgok.
2016. jan. 25. 08:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt mondták utoljára,hogy talán febr 3tól lesz valami..... én úgy tippelem,hogy ha építeni így lehet akkor venni is

A kormány a családok otthonteremtési kedvezményén (csok) keresztül arra is kész, hogy támogassa a nagyvárosokban a tetőtérbeépítéseket, valamint külterületeken új tanyák építését – mondta a Miniszterelnökség vezetője. Megjegyezte továbbá, hogy belterületi zártkertekben is lehet majd építkezni támogatással.

2016. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak, köszi, igen építeni, de nekünk eladó van. Hihetetlen, de teljesen közműves, villany, viz, gáz és csatorna ! is be van kötve. Várunk !
2016. jan. 26. 08:49
 8/11 anonim ***** válasza:
próbálom értelmezni az utolsó hozzászólásod.... szóval akkor azt a tanyát most eladni akarjátok és nem venni?
2016. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, eladni. Férjem öröksége, a családból senknek nem kell.
2016. jan. 27. 07:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ebben az esetben nem jár rá a 10+10 milliós csok. A régebbi ami használtra van és pl 3 gyereknél max 2,2 millió az lehet járna,de annyira nem néztem utána annak így nem tudom,hogy külterületire jó vagy nem.

A 10+10 csak új építésre van és még ha 2008 július 1 utáni az építési engedély akkor se tudná a vevő igénybe venni mert azt mondja a jogszabály, hogy vagy ezzel foglalkozó vállalkozótól, pénzintézettől vásárolok eladásra szánt ingatlant, vagy magam építem/építettem. A magánszemély egyik kritériumnak sem felel meg.

Pontosabban: (Új építésű az ingatlan…) amelyet jogi személy, jogi személyiség nélküli társaság vagy egyéni vállalkozó természetes személy részére való értékesítés céljára épít, vagy építtet, és


ba) amelyet első ízben természetes személy részére értékesítenek, vagy


bb) amelyet másodízben értékesítenek természetes személy részére, feltéve, hogy a második eladó hitelintézet vagy ingatlan-forgalmazással üzletszerűen foglalkozó jogi személy, jogi személyiség nélküli társaság vagy egyéni vállalkozó

2016. jan. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!