Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Sorra épülnek az új családi...

Sorra épülnek az új családi házak a környéken. Miből/honnan van az embereknek ennyi pénzük?

Figyelt kérdés

Mi egy kisebb használt házat vettünk, kicsike kerttel, azt újítottuk fel. De nagyon szeretnék egyszer egy újban élni, amit a mi igényeink szerint alakítottunk ki. A környékünkön sorra épülnek a csok-os házak, pedig a telkek horror áron vannak. Hogy lehet összeszedni több tízmilliót, ami egy saját ház felépítéséhez kell?

Mi ha felvennénk a csokot, akkor sem tudnánk felépíteni, mert annyira magasak az árak. Ronda dolog, de néha úgy tudom irigyelni azt, akinek ez nem probléma. És lehet, hogy mire a gyerekeim nagyok lesznek, nekünk is összejön, de mit kezdjek a nagy kerttel, házzal, ha addigra kirepülnek.


2017. máj. 13. 13:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%

Csak pár tipp, talán mind igaz a legtöbbre:


Akad "mellékes", nem is kicsi

Több hitelt vesznek fel, aztán majd csak kinyögik, lényeg a rongyrázás

Nem biztosak benne, hogy vissza tudják fizetni, de nem is nagyon hatja meg őket

Bíznak magukban, komolynak vehetőnek akarnak tűnni, nem számolnak a következményekkel

2017. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
52%
Vagy olyan végzettségük van, amivel nem 120 nettót keresnek.:-) Én azért voltam kicsit pipa, hogy nem 3 évvel előbb hozták be a CSOK-ot, fel tudtam volna használni, de most már mindegy.
2017. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%
Telek nélkül egy új építésű 100nm-es ház kulcsrakészen kb 22-23 milla, legalábbis én ilyen ajánlatokat láttam több cégnél is. Az azért nem olyan abszurd ár. Ha mindkét fél jól keres, plusz még a CSOK-ot is megkapják, akkor az azért nem olyan vészes.
2017. máj. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
29%

a közhiedelemmel és az ellenzéki pártok negatív híreszteléseivel ellentétben nincs akkora nyomor nálunk, mint ahogy azt mondják.

építőiparban dolgozom, (épület gépészként) és azt kell mondjam, hogy az építőipar virágzik.

egyre többen építkeznek vagy újítanak fel házat.

na meg az 5%-os áfa miatt is sokan kedvet kapnak hogy belevágjanak egy új ház építésébe.

2017. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk lediplomaztak, jol helyezkedtek el, es jol keresnek? Ha mindket fele egy parnak, hazastarsaknak jol keres, es nem herdaljak el a penzt, akkor ossze lehet szedni par ev alatt. En jo szakot valasztottam, ha vegzek mar meg is van a helyem, varnak. Olyan kezdofizetessel, autoval, amirol a tobbseg csak almodik. Mondjuk en irigykedni se szoktam, mert attol, hogy a masiknak tobb van, nekem meg nem lesz kevesebb. Ja, azt azert hozza tennem, hogy eleg rossz korulmenyek kozul jovok. Anyukam egyedul nevelt 6 eves korom ota, honap vegen ugy kellett szo szerint osszekaparni a kenyerre valot. Az elso az lesz, hogy ot elviszem nyaralni, mert 5 eves korom ota nem volt sehol, ami hat nem most volt. Pedig nagyon megerdemli :)
2017. máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
57%
Például a házaspár mindkét tagja diplomás és olyan területre mentek dolgozni, ahol jól keresnek?
2017. máj. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Mifelénk 30 millánál kezdődnek a telkek, amik nem nagyok, 500 nm körüliek. Plusz még a ház felépitése. A csok 10 millió, meg ugyanannyi hitel. Szerintem ha abból az egész hitelt felveszi valaki, az elég sok, magas törlesztővel, ha valamelyikük egy időre munkanélküli lesz, bele lehet bukni.

Én most amúgy összesen 100 nm-es házról hallottam, kivitelezővel épitve 30 millió.


De úgy látszik, én vagyok a béna, diplomával sem keresek annyit, hogy be merjem vállalni, de tény, hogy nem vagyok törtető, stb.

2017. máj. 13. 18:00
 8/29 anonim ***** válasza:

Leginkább Pest megyében vannak ilyen telek árak.

Tény hogy Budaörs Budakeszi stb drága környék, és ott általában nem az "átlagemberek" építkeznek.

2017. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván volt lakásuk, amit még a boom előtt vettek, most az árából plusz megtakarításból simán megveszik a telket. Netán korábban vették meg, barátnőmék pl. nem is olyan rég 6 milkáért vettek most már felkapott helyen akkor, amikor még aszfaltos út se volt a lakóparkban, most ott is 25-30 millió egy, az övékénél kisebb.

Amúgy meg nem minden diploma egyformán piacképes. És ez nem törtetés kérdése. :-)

2017. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
39%

#7

Nem törtető az, aki sokat keres, hanem életevaló, elhivatott, élelmes, ügyes stb. Nem szép dolog rögtön negatív jelzőket aggatni arra, kiket irigyelsz ...


Látszik a gondolkodásodon, hogy nem érted. Nem csak az a helyzet létezik, hogy hónapról-hónapra élnek az emberek. Jó keresethez társul alapjáraton legalább fél évi tartalék, a hitelbiztosítási szerződés pedig manapság már alapvetőnek számít.

2017. máj. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!