Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Sorra épülnek az új családi...

Sorra épülnek az új családi házak a környéken. Miből/honnan van az embereknek ennyi pénzük?

Figyelt kérdés

Mi egy kisebb használt házat vettünk, kicsike kerttel, azt újítottuk fel. De nagyon szeretnék egyszer egy újban élni, amit a mi igényeink szerint alakítottunk ki. A környékünkön sorra épülnek a csok-os házak, pedig a telkek horror áron vannak. Hogy lehet összeszedni több tízmilliót, ami egy saját ház felépítéséhez kell?

Mi ha felvennénk a csokot, akkor sem tudnánk felépíteni, mert annyira magasak az árak. Ronda dolog, de néha úgy tudom irigyelni azt, akinek ez nem probléma. És lehet, hogy mire a gyerekeim nagyok lesznek, nekünk is összejön, de mit kezdjek a nagy kerttel, házzal, ha addigra kirepülnek.


2017. máj. 13. 13:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

19: Itt egy 15 milliós másodiknak:

[link]

2017. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
De eszembe nem jutna 90 nm-nél nagyobb ingatlanba költözni még negyedmagammal sem, úgyhogy erősíts meg kérlek, hogy a "150-200-as" az négyzetmétert jelent??...
2017. máj. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Ez a világ végén van, egy százéves nyaralóból át- és hozzáépítgetve generációk alatt. Ez gyakorlatilag bontandó, és akkor még mindig egy órát autózol a városig. 17-18-soroksár ... ezek nagyon rossz környékek.

ugyanez a bontandó nyaraló az aranyhegyen már 45M-t érne. Nem tudom érted -e mire fizetik ki az emberek a különbséget.

2017. máj. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

60-120 nm-ig 20 millió alatt azokban a kerületekben, amikben van erdő és kertvárosi rész:

[link]


Ebből ki kell szemezgetni, hogy melyik van valóban erdő mellett és a kívánt környezetben.

De ugye 12-30 milliós intervallumot mondtam, nem 10-15-öt.

2017. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
23: Én nem hiszem, hogy a többezres találati halmazban nem találni megfelelőt, olyat, ami egyezik az elképzelésekkel és ami miatt megéri nem feladni azt a szabadságot, hogy életed végéig megélsz a pénzedből munka nélkül, ha nem ingatlanra költöd.
2017. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Hát én se hittem, amíg bele nem vágtam. Aztán két évig nézegettem a 40M-s házakat, ahol biciklibelsőben volt a vezeték bevakolva a falba, aztán kezdtünk építkezni.
2017. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

23: Az is kérdés, van-e egyáltalán bármi szerepe a főváros belvárosának az életedben?

Mert ahova nap mint nap, max. heti rendszerességgel jársz, ahhoz érdemes igazítani az otthonod elhelyezkedését. Ha nem jársz a belvárosba ilyen sűrűn, akkor miért szempont, hogy 3x annyit fizess egy ingatlanért csak azért, mert onnan hamar elérhető a belváros?


Ha meg a belvárosba jársz: egyáltalán olyanról sem hallottam még, hogy valaki szerint megérné a napi többóra ingázás, inkább beköltöznek a városba akkor már, akkor is, ha az nem kertes ház. Vagy kertes ház ugyan, de nincs erdő. Az a napi 3-4 óra plusz szabadidő megér annyit mindenkinek.

Tehát érthetetlen az egész, mert ellentétes igények egyidejű kielégülésének reményével költöznek csak erre a drága településre az emberek, ami eleve lehetetlen.

2017. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Amúgy jó ez a lista. :) A felébe be se mernék lépni, nemhogy lakni ott. Drogtanyáknak néznek ki.
2017. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
61%

"Az is kérdés, van-e egyáltalán bármi szerepe a főváros belvárosának az életedben?

Mert ahova nap mint nap, max. heti rendszerességgel jársz, ahhoz érdemes igazítani az otthonod elhelyezkedését."


Sajnos ma Magyarország olyan hely hogy a fővárosban van minden, többek között a nagy fizetés. 2-szer annyit lehet keresni, az előrejutásról nem is beszélve. Szóval ezeket is "megveszed" a pozícióval.

2017. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!