Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nem értek igazán hozzá, de...

Nem értek igazán hozzá, de félek hogy becsap a szakember. Pénz beszél. Központi fűtést csináltatunk, nagyon erőlteti hogy puffert tartályt tegyünk be. Szerintetek jó az? Olvastam a neten, de nem az fog történni hogy rengeteg fa el fogy csupán?

Figyelt kérdés
Másik a rézcsövek 3 fajtát irt 22,18,15 mm 215 erez forintért. Szerintetek? 100 m2 ház,7 radiátor

2017. jún. 5. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy olvasom vegyes tüzelésű kazán lenne .A puffer tartály meg az jelenti,hogy közben ebbe is melegítem fel a vizet.

Ekkora lakáshoz szerintem min.500 l es kellene.Nem vagyok bent járatos,de "rokon" munka miatt el tudom képzelni .

Úgy volna jó,ha ezt 80 fokra fel lehetne fűteni,aztán ha már nem ég a kazánban a tűz,akkor ezt a meleg vízet lehetne fűtésre hasznositani .A semmi tüzelőanyagtól nem fog melegedni a víz .Akkor lenne ez hasznos,ha pl olyn hőt tudnánk erre hasznositani,ami különben elszáll a semmibe .

Ezt oldják meg a kondenzációs kazánok,de itt nem erről van szó .Mennél több mindent szerelő össze a szerelő,annál többet tud keresni.

A szerelvény boltokban is nagy ár különbségek vannak mindenben. Minden szerelőnek meg van a kis üzlete,ahol vásárol .Olyan helyen vegye meg az anyagokat,ahol a fel nem használtat vissza is veszik .Csöveknél ez egész szálra vonatkozik .Valóban réz csőből 3 méretre van szükség .

2017. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem már megvolt a központi vegyeskazánnal lapradiátorral. De nem réz csővel mert akkor építkeztem és az aljzatba lett rakva ötrétegű cső. Az nem annyira drága. Rézcsövet akkor szoktak ha utólag csinálják a fűtést és falon kívül viszik. Esztétikus. Az ötrétegű tekercsben van és nem tudnák szépen egyenesre felrakni. A lényeg hogy most alakíttattam át az egészet. Rakattam egy puffer tartályt. Egyébként a szerelő azt mondta nemsokára kötelezővé is akarják tenni az új rendszereknél. Én a szüleim házában a régi vastagcsöves nagy vasradiátorokhoz szoktam. Sok benne a víz. Ha kialszik a tűz még jó darabig meleg a rendszer. Nálam a vékony csövekben és a lapradiátorokban alig volt viz. Kialudt a tűz és 15 perc múlva kihült a rendszer. Ha belegondolsz így a hőenergia is gyorsan elveszik. Most rakattam egy kondenzációs gázkazánt plusz egy 1000 literes puffert. Kértem hőcserélőt is így a két rendszer együtt használható anélkül hogy zárt lenne. Nyitott rendszerem van a padláson nyitott tágulási tartállyal. A puffertartállyal szerintem lehet spórolni nem veszik el a hő. Ha bármi gond van nem forr fel a víz a mennyiség miatt. Egyáltalán nem lehúzni akar. Bár tudom az embernek minden fillér számít. Ez a puffer hőcserélővel 200 ezer volt.
2017. jún. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a kazàn tepjesítménye *50 a jó puffer tartàly àltalàban, tehàt pl 20kw os kazán, akkor 1000literes puffer.

nàlam 80nm vàlyoghàzra pont egy ilyen rendszer van, a legnagyobb hidegekben is elég 2* egy nap telepakolni a kazánt...

termosztàt a pufferbõl 23 fokon tartja a hàzat... a kandallót màr csak szex elõtti hangulatteremtéshez használljuk.

2017 ben a hõt tàrolni kell és punktum :D

2017. jún. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
elsõ amúgy marhasàgot ír... pont vegyes kazànnàl van az egyik legtöbb feleslegesen termelt energia... ami csak koszàllna a kéményen... neked meg puffer nélkül a tûz kialvàsa utàn pont 10perccel hûlne ki a rendszered...
2017. jún. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A vegyes kazán tipikus problémája, hogy az év 20-30 fagyos napját leszámítva több hőt termel, mint ami a kívánt lakás hőfokhoz szükséges.

A felesleges hőt az ember vagy kiengedi az ablakon /szellőztet/ vagy bekeringeti a puffertartályba.

Ámde.

Többféle módon lehet a puffer tartályt bekötni, ráadásul a térfogatát sok minden befolyásolja: lakás hőigénye, kazán teljesítmény, napi begyújtások száma stb.


Amennyiben a tartály mellett döntesz, feltétlenül úgy kérd tőle a bekötést, hogy a kazán ne a hideg tartályt kezdje fűteni, hanem a meleg víz először a lakásba keringjen be. Miután a lakás nem kér több meleget (termosztát lekapcsolta a keringető szivattyút) csak utána keringjen be a tartályba. Így nem fogod tudni túlfűteni a lakást, illetve a parazsad hője sem vész kárba, bekerült a tartályba.


Tipikus hibás bekötés, mikor a tartályt egyszerűen sorba kötik a rendszerrel. Ilyenkor történik meg az, amire sok kókler szerelőt kifogó gazda panaszkodik. Órákon át rakni kell a tüzet, mire a rendszerben a köbméternyi víz átmelegszik.

2017. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy nem tűnik soknak a rézcsőre számolt összeg. A méretek is korrektek.

Sajnos drága a réz. Talán érdemes lenne ötrétegű csővel kérni.

2017. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csakhogy a tartály bekötési pontja nem alul van. Ezért aki látott már puffert mondjuk 1000 litereset az tudja hogy hüleség hogy órákig kell fűteni mire meleg lesz. Hisz az 1000 liter nem azt jelenti hogy rögtön annyit kell a kazánnak felfűteni mivel a bekötési pont a háromnegyedénél van a puffernek. Így kb 400 litert kell felfűteni a többi menet közben egyenletesen lelegszik át.
2017. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
no meg termosztàtról se hallott még senki... ami a túlfûtést illeti...
2017. jún. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Értelmesen bekötött "pufferes" rendszerben csak a kazánban lévő vizet kell felfűteni, hogy elkezdjenek melegedni a radiátorok.
2017. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megvolt a szerlés.Korrektnek tűnik.De a kazánból a pufferbe lévő csőre tett valami termosztátot ,ami a keringető szivattyuval kötött össze!
2017. jún. 16. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!