Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Radiátor átmosása, kazán...

Radiátor átmosása, kazán karban tartás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Itt a nyár, szeretnék kifesteni, illetve a radiátorokat ezzel együtt átmosni. Egy két fűtőtesten észrevettem, hogy nem teljes felületén fűt, hanem csak felén. Többször légtelenítettem, de nem segített. Arra gondoltam, hogy lehet benne dugulás, így átmosnám. Valakinek van tapasztalata, hogy milyen technikával próbáljam, milyen vegyszerrel? Vízkőoldó megteszi vagy valami speciálisabb? Illetve kombikazán a lelke a fűtésnek. Jól működött a télen, de vannak esetleg olyan alkatrészek pl. Szűrők, ilyesmik, amit érdemes kicserélni? Válaszokat előre is köszönöm!

2017. jún. 24. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:

" Egy két fűtőtesten észrevettem, hogy nem teljes felületén fűt, hanem csak felén. Többször légtelenítettem, de nem segített."


Akkor nem sikerült a légtelenítés.

2017. jún. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre rájöttem, de olvastam, hogy az iszaposodás miatt lehet dugulás is, ezért kérdeztem az átmosást. ☺
2017. jún. 25. 09:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Megbontani egy fűtést a festésért,felesleges .Nem lett a rendszerben gyakran teljes víz csere,akkor mitől vízkövesedne ? Némi iszap ugyan lerakódhat,de ez csak annyi,hogy megszinezi a vizet. Természetesen maradhatnak akár gyártási kis szemcsék is,de a cirkó előtt a visszatérőbe be kell hogy legyen szerve 1 finom szűrű.Ezt ajánlatos tísztitani. Ehhez viszont a kazánból le kell a vizet ereszteni.Aki nem gyakorlott a vizes munkában,az kérjen meg 1 szerelőt inkább .

A légtelenitésnek is meg van a maga technikája,talán ezért nem fűtött a teljes radiátor .

2017. jún. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!