Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Eladó telken lévő tartozás...

Eladó telken lévő tartozás hogyan derül ki?

Figyelt kérdés

Adott egy telek ami méretéhez és adottságaihoz képest arany áron van.

A telken van egy gázcsonk és egy vízóra.

A hivatalos tulajdoni lapból kiderül az is hogy ezeken nincs-e valamilyen tartozás vagy elmaradás? Úgy értem a gázon vizen és persze maga a telken is.



2017. júl. 3. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Mire egy tartozás a földhivatalnál felvezetésre kerül a tulajdonlapra, addig évek telnek el, ezért ez nem a legmegbízhatóbb forrás.

Az ügyvéd, vagy a közjegyző előtt kötött szerződésnek van egy olyan pontja, amiben az eladó kijelenti, hogy az ingatlan "per és tehermentes"

Ha ebben nem mond igazat, akkor ennek ugyanolyan súlya van büntetőjogilag, mintha más ingatlanát árulná sajátjaként.

2017. júl. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Aha, adott esetben ennek a teleknek 4 tulajdonosa van, négy testvér.

Ha mind a négyen aláírnak és utólag kiderül, hogy van tartozás rajta akkor mi fog történni? Nekem kell kifizetni a tartozást, vagy bukom a telket, a bele fektetett pénzt és energiát? Ők meg kapnak egy kis ejnye-

bejnyét?

2017. júl. 3. 10:29
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm az előző választ!
2017. júl. 3. 10:32
 4/10 anonim ***** válasza:
talán a szolgáltatótól kell kérni igazolást hogy van elmaradás vagy nincs ha a tulajok ezt nem akarják akkor bizony van nem is kevés
2017. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Ha banki jelzálogjog van az ingatlanon, azt a bankok azonnal, vagy legalábbis nagyon hamar (30-60 nap) rátetetik a tulajdonlapra.

A többiről meg marad a nyilatkozás.

De ha azt nézzük, akkor ez minden ingatlanra és komolyabb értékű autóra igaz lehet és akkor senki semmit nem merne venni, mert mi van ha ...

Én már többször vettem és adtam el ingatlant (autót is) az ügyvédem bekért a földhivataltól, a NAV-tól és a helyi önkormányzattól igazolást, hogy az ingatlan tartozásmentes és jogtiszta.

A közmű tartozások meg névre szólóak, célszerű az órák átírásakor mindkét félnek jelen lenni, így akkor és ott az adásvételi bemutatásával el tudod intézni, hogy te tisztalappal indulj és az esetleges tartozást az eladón hajtsák be.

Ha birtokodban vannak a fenti igazolások, + az eladó nyilatkozata a per és tehermentességről, akkor nem hiszem, hogy bármi probléma adódhatna.

2017. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es, a szolgáltatók NEM ADNAK semmilyen felvilágosítást senkinek, csak azzal állnak szóba, akinek a nevén az óra.

Ezt már más ügyben, de keserűen tapasztaltuk.

Azért írtam, hogy az eladóval karonfogva kell menni a szolgáltatókhoz és a jelenlétében tisztázni a számlák állapotát.

2017. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt viszont megteheted Kérdező, hogy elkéred minden szolgáltató utolsó számláját az eladótól, amiken rajta szerepel a folyószámla egyenlege.

Ha az 0-ás, akkor minden rendben, ha van rajta összeg, azt vagy kifizeti az eladó a szolgáltatónak és neked átadja a bizonylatot, vagy levonod a vételárból és te fizeted be átíráskor.

2017. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó ez nem is rossz ötlet! Köszönöm szépen a felvilágosítást! Abban az esetben is fel van tüntetve a tartozás a számlán, ha általánydíjat fizettek?
2017. júl. 3. 13:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen! De akkor érdemes megnézni az órákat, hogy a befizetett átalány nagyjából fedezi e a fogyasztást.

Mert lehet, hogy havi 8ezret fizetnek, de a fogyasztásuk havi 20ezer.

Bár az átíráskor készül egy végszámla a jegyzőkönyvben rögzített utolsó óraállás alapján, ami teljesen és egyértelműen az eladót terheli, neked azzal semmi gondod nem lesz, ha fizet, ha nem.

2017. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:
Úgyis kell ügyvédi közreműködés ingatlan adás-vétel esetén, így majd az ügyvédetek intézi. De amúgy nullásigazolás kell mindenhonnan meg a tulajdoni lap másolata.
2017. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!