Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » SEGITSÉG, Mit csináljak,...

SEGITSÉG, Mit csináljak, örökség osztatlan közös tulajdon?

Figyelt kérdés

Megrököltem a XX. kerületben egy 85nm-es háznak a felét. A másik fele a keresztapámé.

A ház egy osztatlan közös tulajdonú telken van, amin két ház van, egy öreg nénike lakik a másik házban. Az örökölt házunk 1,5 éve nincs lakva.

Nemrég észrevettük, hogy csőtörésünk van a föld alatt, elfolyt egy csomó víz. Leköttettük a vizet (ledugóztattuk).

1,5 év alatt felgyülemlett kb 400ezer közműtartozás (szemétdíj nem lett lemondva + az elfolyt víz)

A keresztapám nem fizet semmit és nem is akar (azt mondja, majd eladáskor kifizetjük a tartozásokat), és 17milliónál nem akarja olcsóbban árulni a házat, ami szerintem jó, ha 12-ért elmegy.

Én nem tudom befizetni a tartozást egyedül, nekem sose volt semmilyen tartozásom semerre. Annyira nem tetszik ez az állapot, hogy már hajlandó vagyok lemondani a részemről. Elajándékozni vagy mittudomén.

(Amikor megörököltük, azt mondta keresztapám, hogy ő majd intéz mindent a ház körül, meg a számlákat + az eladást. Én mondtam, hogy szóljon, ha bármilyen költség van és a felét kifizetem. Ő nem szólt és semmit nem intézett, tartozásunk lett. A ház leamortizálódott. )

Mit tegyek? Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan szabaduljak meg ettől a "tehertől" ?


köszönöm a válaszokat , és azt is, hogy végigolvastátok.



2017. máj. 22. 00:51
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Ezt rajtatok kivül senki nem foja megoldani. Ha a tartozás miatt jelzálogot terhelnek a lakásra, akkor nehezebb lesz eladni. Üljetek le a keresztapáddal és beszéljétek meg a helyzetet. Az osztatlan telek miatt is alacsonyabb a ház értéke. Utána kellene nézni, hogy meg lehet-e szüntetni az osztatlanságot. Azért ekkora értékről lemondani hülyeség lenne.
2017. máj. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Keress egy ingatlanost, és hirdettesd meg, ha nem akarsz te rohangálni a házat mutogatni. Keresztapád is rájön majd, ha a közvetítő elmagyarázza neki, hogy nem megy el annyiért, amennyiért szeretné, az értéke csökken, plusz adósságot termel, térjen észhez. A másik megoldás, hogy beadsz a bíróságra egy keresetet közös tulajdon megszüntetésére. 5-6 milliót ne dobj már ki az ablakon, ha 400 ezret se bírsz kifizetni.
2017. máj. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon egyszerű a megoldás: van egy ilyen standard, egyszerű, nem peres bírósági eljárás, hogy "osztatlan közös tulajdon megszüntetése". A közös tulajdon bármelyik tulajdonosa megindíthatja a bíróságon, és nincs olyan, hogy a másik fél nem akarja, a bíróság mindenképpen megszünteti a közös tulajdont a te kérésedre.


Az osztatlan közös tulajdont háromféleképpen szüntetheti meg a bíróság: vagy az egyik fél kivásárolja a másikat (te a keresztapadat, vagy ő teged); fizikailag felosztják a közös tulajdont, ha ez lehetséges; vagy eladják a közös tulajdont, és a kapott pénzt a megfelelő arányban elosztják.


Az elkárás során, ha az összegben nem tudnak megegyezni, a bíróság felbecsülteti az ingatlan értéket. Ha a másik fél nem akarja eladni, a bíróság elárverezi.


Tehát egy nagyon egyszerű eljárással a pénzedhez vagy ingatlanrészedhez tudsz jutni. Ne hagyd, hogy a keresztapád szórakozzon veled.


Olvass utána a neten és indítsd el az eljárást, vagy ha nem érzel magadban elég talpraesettséget hozzá, akkor bízz meg vele egy ügyvédet.

Csak nyerhetsz rajta.

2017. máj. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

A 3-as mindent pontosan leírt, ha szabadulni akarsz a háztól, akkor így csináld!


De miért állt és áll a ház üresen Budapesten?

Már régen ki kellett volna adni, akkor nem amortizálódna, nem fagynának szét a csövek és nem kellene odajárni füvet nyírni!

Még mindig nincs késő, keressetek bérlőt, aki kifizeti a 400ezret és mondjuk ennek fejében 8 hónapig nem fizet lakbért.

Ha olyan bérlőt kerestek, aki egy ügyes kezű ezermester, még a hibák kijavítására is lehet vele szerződni, természetesen annak az értékét is lelakhatja.

Minden meg lehet oldani, csak nagyon meg kell válogatni a bérlőt és akkor kölcsönösen jól jártok, a ház is egyben lesz.

Csak a keresztapádat kellene lerángatni a földre egy hiteles értékbecslő segítségével.

2017. máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Budapest külső kerületeiben vannak ilyen házak, 70-80 évesek, nem volt, aki felújítsa, rossz az alapja, megsüllyedt stb. Ezekkel nincs kezdeni, csak bontani lehet. Vagy eladni telekárban.
2017. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!