Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 1997-es rendelet visszamenőleg...

1997-es rendelet visszamenőleg érvényes egy 1970-ben épített házra?

Figyelt kérdés
Szomszédunk felé van egy 1mX1m-es ablakunk, amit most találtak ki szigetelés és ablakcsere után hogy falazzunk be. Amikor épült 1970-ben a ház, nem volt ilyen szabályozás, az építési papírokat a kedves szomszéd is aláírta, az akkor szabályoknak megfelelően történt az építkezés, most kezdi a cirkuszt... A kérdéses fal és a kerítés közt megvan a kellő távolság, kb egyszerre épült mindkét ház.
2017. júl. 6. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Visszamenőleg nem érvényes. Az eredeti állapot fenntartható. De mihelyst hozzányúlsz (nem kell engedélyköteles munkának lennie, felújítás, korszerűsítés bármi lehet) a jelenlegi szabályoknak kell megfelelni.
2017. júl. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
elolvastam a jogszabályt, de erre vonatkozó részt nem találtam. tudnál segíteni?
2017. júl. 6. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Visszamanőleg nem èrvènyes a mai szabály. De èrtelem szerűen új ablak nem nyitható oda, nem nagyobbìthatod a règit. Elfalazni akkor kellene ha a falakat is átalakìtanád. Hőszigetelès nem ilyesminek minősül, ablakot meg fellehet javìtani. Sztem
2017. júl. 7. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Új ablak nincs de onnan kapjuk az esőt és a fa ablak szétrohadt, cserélni kellett. cm-re pontosan ugyanakkora lett berakva 40 éve ez a helyzet és most lett probléma.
2017. júl. 7. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!