Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » PVC lefolyócső rendszer...

PVC lefolyócső rendszer építéséhez utasítást hol találok? (90 vagy 45-ös könyék kell, milyen kenőzsírt alkalmazzak, megfelelő lejtés. )

Figyelt kérdés

Az interneten semmilyen pontos leírást nem találtam arra vonatkozóan, hogy milyen idomokat használjak - feltételezem nem mindegy, hogy T idomot, vagy Y-t kötök be, illetve a könyéknél egy 90 fokos, vagy 2 db 45 fokos idom szükséges (akár vízszintes akár függőleges elhelyezésnél)...


Hol találok a neten részletes, használható leírást?


2017. júl. 19. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Google!

[link]

2017. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze, a Google-n kerestem én is, de a komolyabb szakmai dolgokat nem találtam, a vízvezetékszerelő akivel beszéltem annyit mondott "ez egy szakma".


Leginkább az idomokra lennék kíváncsi - vízszintes fektetésnél a 45 fokos folyásirányban valószínűleg hatékonyabb mint a T idom, ahol a csőfalnak csapódik a víz, aztán mindkét irányban folyik (felfelé talán ebből lesz dugulás).

2017. júl. 19. 20:56
 3/4 Salk Balázs ***** válasza:

Szia!

Igaza van a kollégának, ez valóban egy szakba. 10 percben nem lehet elmondani.

1-2 dolog érdekel téged, de 1000 apróságra kell figyelni.

inkább 45 fok 2 db

lejtés 1-3 ezrelék

inkább y

2017. júl. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
Ez egy szakma, külön kell csőszerelő a lefolyóhoz és külön egy tetőfedő aki a pvc lefolyót köti bele, egyedül az életben nem fogod megcsinálni.
2017. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!