Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ez a napelem rendszer mennyire...

Ez a napelem rendszer mennyire számít gazdaságosnak megéri beruházni egy ilyenre? Miképp működik igazából? Mik a tapasztalatok azoknak akiknek van? Mennyire tartósak kell e karbantartani? Mit bírnak? Hogyan képzelhető el a működtetése?

Figyelt kérdés

[link]


Egy ilyen elég ahoz hogy a villanyszámla megszünnyön?


2017. máj. 5. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg fog szünyni.!

Azt neked kell tudni hogy mennyi a mostani fogyasztásod.

De ha jól tudom, 4 kw felett már külön adózni kell.

De ha irsz nekik, csinálnak egy kalkulációt és már előrébb leszel.

2017. máj. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mi fog meg szünni?


Mit értel azon hogy 4kw felett külön adózni kell? A napelem ha 4kw fölött van ara adózni kell?


Kb egy 5fős nagy család ellátására érdekelne. Meg persze a teljes háztartásra vonatkozóan villany mosógép mikró számítógép tv fűnyíró stb. Szóval azt mondod egy 5kw elég hozzá? Mert itt láttam 50kw is de az 13milla.

2017. máj. 5. 14:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Meg ez essőben és kevésbé napsütéses időben is termeli az áramot? Mire képes ez az 5 kw?
2017. máj. 5. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában fele akkora időtartam alatt megtérül, mint amennyi idő alatt tönkremegy. Tehát a félidőn túl már nem előfizető vagy, hanem ingyen van. (Én amikor belefogtam, úgy fogtam fel, hogy tíz évre előre kifizetem a villanyszámlát, utána meg tíz évig ingyen árammal működtetem a háztartást.

Alaposan áttanulmányoztam a szolgáltatóm erre vonatkozó oldalát [link] és a napelemekkel foglalkozó oldalakat, de még a Meteorológiai Szolgálat statisztikáit is megnéztem az átlagos napsütte órák miatt.

Aztán elővettem az előző évi villanyszámlákat és összeadtam az éves elfogyasztott kilowattórák (kWh) számát, és elosztottam 1100-zal. (Azért ennyivel, mert átlagosan Debrecenben 1 kW teljesítményű napelem egy év alatt 1100 kWh elektromos energiát termel. Nálam 3,3 jött ki, így én egy három és fél kilowattos rendszer telepítését rendeltem meg, miután a napelemes csávó is jóváhagyta a kalkulációmat.

Három éve csinálták, teljes ügyintézéssel, kulcsrakészen. Nekem sem az EON-nal nem kellett levelezni, sem a tetőre nem kellett felmászni, mindent elintéztek. Órát felszereltették, etc.

Jó sacc volt a 3,5 kW teljesítményű rendszer, mert az első évben volt ugyan 30 ezer forintnyi túltermelésem, de mivel nem számláztam ki, legnagyobb meglepetésemre a következő évben elfogyaszthattam. Akkor meg kevesebbet termeltem, mint fogyasztottam, biztos felhősebb volt az év. A harmadik évben megint többletem volt. (Éves szaldó elszámolásra szerződtünk az EON-nal.) Negyedik éve megy, minden karbantartás nélkül. A nálam lévő három fázis közül az egyikre van rákötve az inverter, és ha a házban lévő fogyasztók [hűtő] nem eszi meg az összes termelést, akkor a felesleget feltáplálja a hálózatra. És majd visszaveszem és elfogyasztom télen, amikor nem 16 órát süt a nap csak 6-ot. Vagy köd van, és egyet sem süt...)

2017. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!