Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az ismerősöm a házát kívül,...

Az ismerősöm a házát kívül, belül hőszigeteltette a házát, és a falszellőzés nem szünt meg, Pedig hungarocellel lett szigetelve. Kívűl 5cm, belül 2cm vastag. Az hogy lehet?

Figyelt kérdés
Pedig úgy tudom,ha kívűl belül van hungarocell szigetelés akkor becsomagolom a házat,falszellőzés megszűnik.
2017. aug. 2. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem szűnt meg? Mi van akkor, ha megszűnt?
2017. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Onnan gondolom hogy nem penészes az a felület ahol szigetelve van.
2017. aug. 2. 20:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert voltam már bent a házban.
2017. aug. 2. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is, a nikecell nyitott cellás így szellőzik. Másodsorban, a fal nem szellőzése nem egyenlő a penészesedéssel.

Penész oka a páralecsapódás a hidegebb felületen, vagy más módú vizesedés-vizes felület.

Valamint a passzv házak építésére használt elem is pont ilyen. [link] és a közét töltik ki betonnal.

2017. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szóval ha rendesen leszigetelnek egy házat akkor megszűnik a falszellőzés. És erre az lesz a bizonyíték hogy belül penészedik, mármint hogy jól sikerült a munka.

Megfejtés: száraz falnak nem kell szellőznie.

2017. aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És honnan tudom hogy a fal szellőzése megszűnt?
2017. aug. 2. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Az alapot megfelelő módon víz ellen szigetelni kell, és a falazatot normálisan megépíteni. Utána hagyni kell megszáradni. Mindezek után a falazatnak nincs szüksége szellőzésre, ahogy előttem is írták már.

Ez egy kőzetgyapotos reklámduma, hogy a falnak szellőznie kell.

Nyilván kell valami különlegesség, amit beledumálva a tudatlanba el lehet adni jóval drágábban a hunginál.

De az Isten szerelmére, egy falat vagy szellőztetni akarok, vagy hőszigetelni.


A szomszédom is benyalta, és még büszke is volt magára, hogy ő velem ellentétben már a korszerűbb kőzetgyapottal hőszigetelte a házát. Elmondtam neki a kételyeimet, de csak mosolygott rajtam, inkább hitt a reklámnak. Két évig nem is volt semmi baj. A harmadik évben fagyott le a lekicsinylő mosoly az arcáról, amikor a gyerekei az északi oldalon focilabdával több helyen is megrepesztették a külső nemesvakolat fedést. Innentől kiesett neki az északi oldali hőszigetelés, mert a repedéseken keresztül az egész szálasanyag hőszigetelés átszellőzött, és mint hőszigetelés megszűnt létezni.

Aki meg a külső hőszigetelés mellé belülre is rak szigetelő anyagot a falára, az abszolút nincs tisztában a hőszigetelés fizikai mivoltával, a hőtároló közeg fogalmával, és hőszigetelés értelmével.

[A falat amúgy korábban sem szellőztették, mert bevakolták és bekőporozták.]

2017. aug. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A belső pára szabályozásba is a fal( vakolat) tud segìteni; itt most ez is elmarad.
2017. aug. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!