Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tényleg jó hőtartó, ha hungaro...

Tényleg jó hőtartó, ha hungarocellel leszigetelem a falat? Ha felfűteném a lakást 25fokra akkor meddig tartaná meg a hőt? Ha belenne szigetelve az egész! a Plafont is le kéne szigetelnem ilyenkor!

Figyelt kérdés
Megfogom a téglát de ugyanúgy érzem, hogy hideg, pedig szigetelve van azon a részen.
2016. nov. 22. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

S szerinted a kezeddel pontosan érzed, hogy milyen volt a fal akkor, amikor még nem volt szigetelve, s most? Hőkamerával kellett volna megnézni a csupasz házat, s a szigeteltet, az mutatott volna különbséget.

Meddig tartaná a hőt? Hát ez egy olyan kérdés, amire nem lehet válaszolni. Nálunk éppen most 23,6-ról 23,4-re 1 óra alatt hűlt le.

Nem a plafont kell belülről, hanem a födémet padlás felől gyapottal. Ha lehet, hőhídmentesen kell kialakítani a homlokzati szigetelés és a födém szigetelés csatlakozását. Ajánlott a párazáró fólia a gyapot alá!

2016. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem szigetelem le egy ablakcsre és gyapot a padlásra nagy javulást hozott.
2016. nov. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A profin(!) kivitelezett hőszigetelés az igazi rezsicsökkentés!

Nyilászárók cseréje mellett hőszigeteltem a födémet, a homlokzatot és a lábazatot (50 cm mélyen a föld alá).

A korábbi energia számláimnak már alig a 40%-át fizetem. Jó döntés volt.

2016. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az egyik szoba nincs lebetonova, hajópadló van és alatta homok felette meg az a régi fa pvc ha az volt. nem betonból van a ház alapja, hanem téglából és csak 70 cm mély....

szóval szerintem egyszerűbb lenne újat építeni.......

Majd talán 80 éves koromra elkészül... aztán lesz gyerekszobám.

2016. nov. 23. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!