Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kőporozás, vagy festés?

Kőporozás, vagy festés?

Figyelt kérdés
Most hőszigeteltük a házat,le van vakolva,már csak el kéne dönteni,hogy kőporozzuk,vagy kültéri festékkel menjünk át rajta. Mindenki mást mond. Valakinek személyes tapasztalat?
2017. aug. 2. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudnod. Én festettem mert azt magam megtudtam csinálni. A festetten jobban átlátszanak a vakolási hibák, csíkok. A kőporos jobban takar de bizonyos fényviszonyoknál ott is látszik az összes vonal ahogy húzták el az anyagot.
2017. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Profi munkáján nem látsz "csíkokat" csak ilyen magamnak csináltam mert az egyszerű festéseken...
2017. aug. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindegy!

A hőszigetelést nem vakoljuk le, így a kőporozás fel sem merülhet.

A festés nem ad elegendő védelmet, nem elég rugalmas. Össze fog repedezni, a repedéseken bemegy a víz, makd télen lefagy.

2017. aug. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3

"A hőszigetelést nem vakoljuk le"

Dehogynem. Miért ne tennénk.

A festett összerepedezik?

Be van üveghálózva, nem repedezik az.

2017. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1# 3#... pontosan az ilyen baromságok különböztetik meg a szakembert a laikustól...
2017. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5

Vegyél vissza. Nem hinném, hogy valaha is tudnál olyat csinálni mint én.

2017. aug. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk ezt a "hőszigetelést nem vakoljuk le" dolgot én se értem :D és akkor nem lehet kőporozni,tehát fogom azt lefestem a nikecelt,vagy mi? :D


Mi lenikeceleztük,lehálóztuk ilyen vakoló/nikecelragasztó anyaggal,és szépen áthúztuk még egy réteg vakolóanyaggal. Úgy döntöttük ezt festjük le,nem kőporozunk.

2017. aug. 3. 23:45
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 15 év külső -belső festőként egészen biztos lehetsz benne, hogy nem csinálnék olyan csíkos szart mint te...
2017. aug. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Először is barom aki mondja.

A homlokzati hőszigetelést tapaszoljuk és nem vakoljuk. Tehát itt fogalomzavar van. A tapaszba helyezzük el az üvegszövet hálót. Ezt a felületet lehet színes fedőréteggel ellátni, vakolni pl. vödrös vékonyvakolattal, zsákos vêkonyvakolattal. Csak festeni nem ajánlott. Hogy miért? Mert nem ad elég védelmet hosszú távon. A festékeknek kicsi a rugalmassága, kisebb, mint az alatta lévő tapaszé. A mozgásokat csökkentjük ugyan az üvegszövettel, de még így is jelentősek. Pl. a nyári melegben a felület 60 fokea felmelegszik, majd hirtelen jön egy 20 fokos eső.

A kőporozásról: csak szemcsevastagságban feldolgozott, kimondottan hőszigetelésre feldolgozható dörzsölt vakolat vihető fel. Hagyományos nemesvakolat és szórt nemesvakolat nem. A hagyományos vakolatoknak szükségük van egy jól nedvszívó alapfelületre. A tapasz nem ilyen, az kimondottan víztaszító felületű.

2017. aug. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Te vagy fogalomzavarba. Nem azt mondtam,hogy a hőszigetelést felvakoljuk,hanem azt,hogy azt vakoljuk le. A kettő nem ugyanaz. És most itt okoskodhatsz,hogy jaj,nem mert a hálóra húzzuk rá a vakolóréteget. És?Minden józan paraszti ésszel megáldott ember azt mondja,hogy a hőszigetelést vakoljuk le. Nekem kicsit ez olyan okoskodós, kötekedős dolognak tűnik.


Elméletileg kifejezetten kültéri fal, hőszigetelés utáni festésére vettünk festéket. Igen,tudom,nem a hőszigetelést festjük,nem is a hálót,hanem a hálóra ráhúzott vakolóréteget -.-'

2017. aug. 11. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!