Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Biztonságos, olcsó kerítést...

Biztonságos, olcsó kerítést tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Ház mögötti részen szeretnék kerítést építeni, egy rendezetlen, elhanyagolt terület felé, így az esztétika és a biztonság is fontos lenne. 17méter és szeretném olcsón kihozni. Várok ötleteket, esetleg youtube linket, bár legszívesebben másra bíznám a melót.
2017. aug. 6. 17:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
A tűztövis kerítés kész rémálom. Nekem az van a betörő ugyan nem jön be rajta.mert a kaput verte szét, de karban tartani , olyan vagyok minden sövény nyírás után mintha száz veszett macskával zártak volna össze.
2017. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

#11, hát nyilván van vele munka, de a fakerítéssel is ugyanúgy van, mert azt meg festeni kell, lekenni lenolajjal hogy a gomba ne egye meg, a betonkerítés nyáron felforrósodik hetven fokra, úgy okádja majd a meleget mintha mikrosütőben ülnél, meg repedezik, meg kell cementezni, a drótkerítés meg könnyen hajlik, tök könnyű átvágni, kibújik alatta a kutya, nem fogja meg a hangyákat stb.

Ez sok tényezőtől függ, hogy hova milyen kerítés a jobb. Nyilván ha az egyik kerítés jobb valamiben, akkor másban rosszabb lesz, nincs olyan hogy csak jó megoldás. Szokás mondani, hogy dugni és szűznek is maradni...na az az, ami nehéz lesz...

2017. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A drót sem olcsó megoldás, akár fonat, akár ponthegesztett.

1800 mm magas fonatnál simán kijön 2200 környékére egy méter, ha kis szerencséd van nem kell megvenni egy 25 méteres tekercset. Az már majdnem 40e forint és még nincs lerögzítve semmihez.

A lábak megint olyan történet, hogy lehet fa, pl. akác, ami jól elrohad egy idő után, de talán a legolcsóbb beszerezni. Lehetne beton, annak darabja egy ezresből talán megvan (2400 mm-es), vagy zártszelvény. Utóbbinál 6 méteresek a szálak, ha felezed túlzás lenne (1 métert nem kell letenni a földbe, ez csak drótfonat), ha harmadolod akkor meg kevés (20 centi menne a talajba).

A talajban rögzíteni kell, mondjuk betonnal. Mivel nincs felszerelésed meg maradék anyagod, ezért mondjuk megveszed a zsákos szárazbetont (mint az instant leves, csak víz kell hozzá), 30 kiló kb. 900 forint, ha nagyon spórolsz és nem laza a talaj lehet elég egy zsák két lábra is.

Megvannak a lábak, fixek, legalább a két végén meg is lettek támasztva, fel lehet rakni a hálót. Fonatnál vezérdrót, feszítők, minden. Ponthegesztettet fel lehet rakni vezérdrót nélkül (is), de rögzíteni azt is kell. Sima drót, erősebb kombifogó is elég. Drótod van elfekvőben, vagy azt is venni kell?

Tényleg, a lábak festését kihagytam. Némi korróziógátló alapozó, esetleg valami szín ha ragaszkodsz hozzá, ezek megint pénzek.

És hogy akadályozzuk meg, hogy beleessen az eső/hó a lábak belsejébe és így tartósabb legyen? Műanyag dugó a zártszelvénybe? Vagy darab lemezzel behegesztve? Vagy csőnél összeütve a végét?

Apropó, flex és vágókorong van kéznél?


Ezeket csak azért, hogy átlásd mi mennyi - érdemes előre számolgatni mindent, aztán legfeljebb várni egy kicsit mire sikerül mindent beszerezni. Vagy körülnézni mit lehetne használni, bont-e valaki kerítést a környéken.

Én szedtem ki drótkerítést a nyár elején, a 3. szomszéd hirtelen megjelent és megkérdezte mit akarok a lábakkal. Mondtam, hogy elviszik a betont a sittel, a csöveket meg levágom, az fémhulladék. Erre pénzt ajánlott érte, hogy hadd vihesse el kompletten, mert csak ás egy gödröt, beleteszi, kicsit beiszapolja és rögtön beljebb van anyagilag.


Egyszer, úgy pár éve kihoztam 14 métert, egy 3 méteres két szárnyú kapuval 80e forintból, de az csak 1,5 méter magas volt (telken belül elválasztani két részt). De az is úgy volt 80e, hogy festék volt, hegesztéshez a pálcát nem számoltam bele, a zártszelvényt én hoztam haza a tüzépről már feldarabolva... Kétszer fél napnyi tömény élvezet volt. Ó, az alkotás öröme, micsoda csoda. :)


A szüleimnél van tűztövis 10 m darabon, az tényleg szívás. Mármint gondozni, ha valaki be akar jönni csak megkerüli.

2017. aug. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Üdv!


A legegyszerűbb az elemes betonkerítés. Nem olyan drága (10e alatt van az anyagköltség), időtálló, persze vannak negatívumok, mint ahogy már említették (néha le kell festeni betonfestékkel - impregnálni-, az elemek találkozásánál repedhet - a legjobb valami jó minőségű kültéri csemperagasztót használni, stb)


Na mindegy, itt van pár oldal, mi jövőre tervezünk építeni ilyent:


[link]

[link]


Itt már van 2m magas 11e-ért telepítéssel együtt:

[link]


Remélem tudtam segíteni :)

2017. aug. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Itt már van 2m magas 11e-ért telepítéssel együtt: "

köszi a linket.

Tök jó lenne, de ez nettó ár. Akárhogy osztok-szorzok ha tömör kerítést szeretnék a trapézlemez jön ki a legolcsóbbra.

2017. aug. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nekünk ponthegesztett, táblás kerítésünk van. Sima zártszelvény pontalappal (neked lehet, hogy jobb lenne végig alapozni).

100ezer volt kb. 18 m. (tavaly)

[link]

2017. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
A dróthálónak 200-300 Ft folyómétere
2017. aug. 7. 16:59
 18/22 A kérdező kommentje:

14-es


Köszi, ilyen cég kéne, aki kivitelez is, de akik dróthálóval is kiviteleznek.

2017. aug. 7. 17:06
 19/22 A kérdező kommentje:

Hegesztett vasbetonháló?

Olcsó és átvághatatlan:

[link]

2017. aug. 9. 20:40
 20/22 anonim ***** válasza:

Átvághatatlan? És amikor építkezésnél a betonba rakják hogyan darabolják?

A 6-ossal a 4000 forintos erővágó még úgy bánik el, mintha szalmaszálat vágnál ollóval...

Ilyen szempontból jobb a trapézlemez, mert azon csak felül lehet megkapaszkodni, végigvágni meg vágókorongos géppel is 3-4 perc ilyen hosszon (180-200 centi).

2017. aug. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!