Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten belül hova?

Budapesten belül hova?

Figyelt kérdés

Ahoy!


Nos így tegnap anyám rám dobta a bombát, hogy eladják a házat, szétköltözik apámmal és döntsem el kivel megyek.


Ercsiben éltem születésem óta, de mióta végeztem sulival kezd eléggé aggasztó lenni, hogy a környéken kb. gyári vagy fekete munkát lehet találni.

Pest megyei meg budapesti állásokat is folyamatosan nézek, de mivel törvény szerint fizetniük kéne a bejárási költséget (helyközi busz-vonat bérlet: ~30 ezer havonta) így felvesznek egy bp-i egyént, lenyelni ezt az összeget pedig nem egy könnyű dolog.


Anyám helyben, Érdre, Battára szeretne költözni. Apám valószínűleg helyben vagy Dunaújvárosra fog menni ahogy báttyám van. Én nem támogatom ezt az egészet de valamit választani kell.


25,5 milláért van meghirdetve a hatalmas szinte új ház, hatalmas telekkel, pénteken jönnek is megnézni. Jelenleg Én, nővérem meg a gyereke és szüleim lakják a házat, nővérem a gyerekkel várhatóan anyámmal tart amíg nem talál valami palit.


Na ennyit előstorynak.


Kérdésem az lenne, hogy Budapesten belül hova lenne érdemes költözni 2-3 emberrel ha meg tudom valamelyiküket győzni?


Kritériumok amik nem ártanának hely kapcsán:

-Viszonylag csendes, nyugis környék

-Megbízható, jó szomszédság


------- Ez a rész mellékes -------

Ami még jó lenne ház/lakás kapcsán:

-2 szobás vagy 2 félszobás vagy 1 szoba+félszpbás kialakítás

-tűrhető lakbér+rezsi

-új építésű, felújított


Egyéb mellékes infók:

-kocsi nincs

-étkező, nappali nem fontos (mostani háznál is eléggé kihasználatlan tér)

-közlekedés annyi hogy Budapest BKK bérlet legyen érvényes, az 1-2 órás ide-oda utazgatást + sétát megszoktuk

------- Ez a rész mellékes -------


Keret: ~ 12-18 millió Forint


Még egy kérdés: Ezek az önkormányzati lakások mennyire jó nekünk?

Csak annyit szoktam látni, hogy a bérleti jogát szokták árulni.



2016. máj. 17. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem csupa pesti helyszín jut eszembe... Ezek mind kulturált környékek, de sajnos (?) lakótelepek, de nem mind 10 emeletes (a rendelkezésre álló összeg miatt)

Például: Újpalota, Zugló / Füredi út, Kőbánya-Újhegy, Rákoskeresztúr, Kispest, József Attila lakótelep, Vizafogó / Angyalföld.

2016. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és a régebbi építésűek közül a lőrinci Lakatos lakótelep, vagy a kispesti Wekerletelep is szóba jöhet. Ez utóbbi különösen bájos.
2016. máj. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1-2 évet laktunk lakótelepen egy másfél szobás lakásban amíg megépült ez a ház, nem volt para csak akkor még kicsi voltam és nem kellett különösebben saját szoba, most viszont egy max 10 négyzetméteres hely jó lenne. Jelenleg is 10 m^2-es szobám van és még soknak is tartom 2 szekrénnyel, 2 asztallal,1 ággyal és egy szobabicajjal, 3 méteres belmagassággal.
2016. máj. 17. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!