Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Létezik olyan csörlő, ami...

Létezik olyan csörlő, ami tereprendezésre alkalmas - fák, tuskók, betonoszlopok kitépése, vonszolása? Az 5 tonnás elektromos csörlők jók lennének? Mennyire strapabírók?

Figyelt kérdés

Az udvarunkat kéne rendbe tenni, de munkagép nem tud bejönni... Fákat kéne gyökerestül kitépni (10-30 cm vastag), illetve vas és betonoszlopokat, satuállványt (betonba vannak öntve) kitépni.


Csörlőre gondoltam - néztem 2-4 tonnás kézi csörlőket (ezekből nem sokat nézek ki), láttam elektromos csörlőket 5-7 tonna húzóerővel, illetve karos láncos emelőt csörlőt 10 tonnáig (elég horror áron).


Van esetleg tapasztalata valakinek, aki már dolgozott csörlővel, hogy ezek a szerkezetek mit bírnak?



#csörlő #kézi csörlő #elektromos csörlő #vonszoló
2017. aug. 10. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Oké, van amit ki kell tépni - de mihez rögzíted a csörlőt, ami majd bírni fogja?


Én nemrég rendeztem a ház udvarát (friss szerzemény, 5 évig lakatlan volt), ha nem lett volna munkagép, akkor még most is szedegetném a tuskókat a kb. 40 darab tuja és fűzfák meg egyebek után...

Semmilyen nem tud bemenni, még egy Bobcat jellegű kis rakodógép sem?

2017. aug. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van egy 40-45 centis fa, egyedül azt szeretném meghagyni - ehhez lehetne kötni a csörlőt.


Sajnos semmilyen munkagép nem tud bemenni - ketté lett osztva a telek, így a hátsó udvar csak egy 80 centis folyosón közelíthető meg, ami a ház és a téglakerítés között van.

2017. aug. 11. 11:16
 3/7 anonim ***** válasza:

A fákat kicsit körbe kell ásni, fejszével elcsapkodod a gyökereket amit tudsz, utána a kézi csörlő lazán kitépi.

Mivel a csörlővel csak oldalirányba tudsz húzni, az oszlopok körül is ásnék kicsit a helyedben.

2017. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A "kézi csörlő" jól hangzik, de a 2-4 tonnásat gyengének találom, a "láncos karos csörlő" 10 tonnát is bír, viszont az ára 150 fölött van...


Igazából pont az ásást és baltázást szeretném megspórolni, meg hát úgy lenne az igazi, ha rákötöm a csörlőt, és lazán percek alatt minden kint van :)

2017. aug. 11. 18:52
 5/7 anonim ***** válasza:

A lazán kiszedést csak hidraulikus munkagép tudja: nekem az 50 centi átmérőjű fűzfa tuskóját vette ki 3 perc alatt. Egy húzás a kanállal jobbról, egy húzás balról, beleakasztott és meghúzta magafelé. Igaz a talpak süllyedtek a földbe vagy 5 centit, de kiugrott.


A 4 tonnás csörlővel szerintem a 10 centis fa menne, annak nem lehetnek olyan gyökerei, amik nem szakadnának el ennyitől. Körbeásni persez célszerű, könnyíteni a kimozdítást.

Viszont egy 30 centis törzs átmérőnél már lehet meglepetés, ott biztosan nem úszod meg az ásást és a nagyobb gyökerek elvagdosását.


Városi (jellegű), sűrűn körbeépített telek?

Mert ezeket el is kell majd tüntetni, ha csak 80 centi van az átjárásra, akkor ott a konténer se fog beférni.

2017. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez egy városi közös udvaron belül egy önkényesen téglakerítéssel elkerített rész - a főkapun is csak személykocsi fér be, de az én részemre már az sem, így az udvaron parkolok (a társasház 1870 körül épült).


Dolgoztam már munkagéppel, a JCB szépen kirántja a tuskókat (igaz, dobálja a gépet, miközben erőlködik a kanál), és éppen ezért gondoltam, hogy a munkagép 5-8 tonnás, a kanál felszakítóereje 1 - 1.5 tonna (a 2 tonnás acéltartályt nem bírta megemelni).


Ez alapján ekkora erőt elvileg egy középkategóriás csörlő is kifejtene... csak mielőtt kiadok 40-70 ezret egy csörlőért, jó lenne tudni, hogy használható-e, vagy esetleg meghajlik a szerkezet, leég a motor, stb.

2017. aug. 12. 13:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokat könmnyithetsz a dolgon, ha több csigát használsz,és a csörlö acélkábelét minél többször vezeted oda vissza a csörlö és a horog, illetve a kihuzando fa között .Elvileg egy 25O - 5OO kilos csörlö is megfelel, ha eléggé sok acélkábel áll rendelkezésre ,és természetesen,megfelelö számu csigakerék is van .Továbbá az is könnyitene a dolgon,ha egy 3 lábu , acélcsöböl készitett állványt állitanál a kiemelendo fa, vagy akármi fölé.Privátban részletes vázlatot kűldhetek .
2017. aug. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!