Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyiért bontanak manapság...

Mennyiért bontanak manapság házat?

Figyelt kérdés
A ház 90nm-es vegyes építésű, de van hozzátoldva egy 6, és egy 18nm nagyságú épület. Sajnos telekhatáros ingatlanról van szó, vagyis a szomszéd közvetlen mellette lakik. Tudom az első a bontási engedély, de most mindezek teljes totális elbontására (alapokkal) mennyi pénzt kellene szánni?

#építés #ház #elbontás #falak bontása #bontás ház bontás
2017. aug. 12. 22:44
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Remekül megbeszéltetek mindent:) Ha azt mondom 1,5 millió akkor az egy reális ár? Van még olyan lehetőség, hogy a helyi szeméttelepre én is tudok napi 1 köbméter sittet?
2017. aug. 14. 15:50
 22/28 anonim ***** válasza:

Csak most értelmeztem amit a kérdésben írtál.

"szomszéd közvetlen mellette lakik"

Tehát zártsorú? (a szomszéd épület fala közvetlenül a te épületed fala mellé van építve?)

2017. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nem..., udvar van mellette. Szóval nem ikerház szerű csak gondolom igy bonyolultabb a bontás, mivel nem tehetik tönkre a szomszéd udvarát. Nyilván előkertes háznál könnyebb.
2017. aug. 14. 16:12
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Szóval udvar van az épület mellett... hát akkor parancsolj :

Bontási engedélyt az alábbi munkálatokra kell kérnie, vagyis bontási engedély köteles a

a) a műemléket érintő,

b) a helyi építészeti örökségvédelemmel érintett építményt, építményrészt érintő,

c) a zártsorú vagy ikres beépítésű építmény esetén az építmény alapozását, vagy csatlakozó tartószerkezetét is érintő bontási tevékenység [312/2012. (XI. 8.) Korm. rend. 45. § (1) bek.].

Ha az építmény terepszint feletti és belső térfogata meghaladja az 500 m3-t, valamint homlokzatmagassága meghaladja az 5,0 métert, illetve a terepszint alatti bontás mélysége meghaladja az 1,5 métert, akkor a bontás csak kivitelezési dokumentáció alapján végezhető, valamint építési naplót is vezetni kell a kivitelezés során.


A lakóépületek bontása során új előírások szerint kell eljárni a jövőben. Az Eljárási kódex módosítása után, amennyiben nem kell bontási engedélyt kérni az épület bontásához, akkor a bontási tevékenység befejezését követő 30 napon belül az épület bontásának tényére hatósági bizonyítvány kiállítását kell kérni az építésügyi hatóságtól.

2017. aug. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Magyarán ez rám nem vonatkozik...
2017. aug. 14. 17:27
 26/28 anonim ***** válasza:

Rád (tájékoztatásod alapján) ennyi vonatkozik:


"amennyiben nem kell bontási engedélyt kérni az épület bontásához, akkor a bontási tevékenység befejezését követő 30 napon belül az épület bontásának tényére hatósági bizonyítvány kiállítását kell kérni az építésügyi hatóságtól."


És itt jön be amit írtam az építésügyi hatóság kell a földhivatali ügyintézéshez.

"Kimegy" szemlézni és simán megkérdezheti, hogy a bontási hulladékkal el tud számolni? Ha igen nincs gond, ha nem akkor simán bevonhatja a KÖFÉ-t.

2017. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

24-es vagyok.

Ha azok alapján amit másoltam,főleg a méretek kisebbek akkor nem kell engedély.

Szépen el lehet bontani, majd van olyan,hogy építésügyi hatósági kérelem amit ki kell tölteni (hatósági bizonyítvány kiállítását x-elni benne) +10000ft illetékbélyeg. Kell majd változási vázrajz amire azt az infót kaptuk,hogy nem kell a papírral együtt beadni,ráér kicsit később is csatolni.

2017. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséged! Ez meglepő fordulat. Az is,hogy mindösszesen az illetékbélyeg 10eft, mert ez valójában nem sok. Itt a bontás árától vannak kétségeim.
2017. aug. 14. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!