Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Könnyűszerkezetes házakról...

Könnyűszerkezetes házakról mik a tapasztalatok? Jók és rosszak egyaránt érdekelnek.

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szüleim 8 éve laknak könnyűszerkezetesben és nincsen negatív tapasztalat. Gyorsan felépül. Nincsen sitt, felfordulás az építkezés befejeztével. Eszméletlenül jó a szigetelése. Ami más mint a tégla, hogy nem mindegy hová fúrsz lyukat a falba pl. a 15 kg-os tv-nek, mert csak ott tartja meg, ahol a vázszerkezet is mögötte van. Ha később szeretnél rá emeletet építeni, nem lehet, ha eredetileg nem olyanra tervezted. Viszont manapság úgy megszigorították az előírásokat, hogy jóval drágább, mint egy téglaház, mi azért építettünk most téglából és nem könnyűszerkezeteset.
2011. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

5 éve lakom ilyenben, nem is kellene már tégla.

Felmérettem hőkamerával, sokkal jobb hőszigetelő mint a tégla, és még 18foknál sincsen benne hidegérzet.

2011. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kanadában is ilyen házak vannak.Nagyon egyszerű és gyors felépíteni,a falakon belül vannak a vezetékek,és vésés meg felfordulás nélkül lehet javítani mindent. A gépészettel együtt elhelyeznek egy központi porszívót is,ami rém egyszerű,a falban,mint a konnektorok vannak a csatlakozók.Nekem nagyon szimpatikus,és ami lényeges,nem tud salétromos lenni,mivel nincs vakolat,nem tudnak a házak olyan elhanyagolt módon kinézni,mint a hagyományos téglaház.
2011. febr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
..."vésés meg felfordulás nélkül lehet javítani mindent"+"nincs vakolat"? Én most próbálok utánajárni ezeknek a falaknak de nem értem,hogy vannak ezek?
2012. márc. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!