Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a véleményetek a minimalist...

Mi a véleményetek a minimalista stílusú házakról?

Figyelt kérdés
Előre bocsátom, hogy nem vagyok minimalista, de ilyent van lehetőségem venni (építtetni). Azon kívül, hogy lapos tetős nem sokat tudok róluk... Tégla építésű lesz, ha belevágok, gáz-cirkóval. De fogalmam sincs milyen a hőtárolása, milyen a szigetelése stb. Minden információ érdekel.

2017. szept. 24. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is ketté kellene választani, hogy mit értesz minimalista stílus alatt.

Építészeti stílust vagy műszaki megvalósítást?

Építészeti stílus az árat nem nagyon befolyásolja, a műszaki megvalósítás már annál inkább!

A szigetelése olyan lesz, amilyet ráraksz. Ha spórolsz, értelemszerűen rosszabb lesz.

2017. szept. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jaja, szét kéne választani. A minimalista stílus az építészeti jegyeket jelöli, nem a műszaki tartalmat.

Attól még hogy egy ház "minimalista" lehet benne full extrás fűtéstechnika.

2017. szept. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az infót. A helyzet az, hogy én "csak" egy új építésű házat szeretnék, de a CSOK-osok miatt (mármint a 10+10 -esek miatt) kevés a lehetőség. Szóval lenne egy minimalista - hogy is mondjam - jelleggel megépülő ház, tehát kocka, téglatest, 1 szintes, lapos tetős. Egyelőre annyit tudok, hogy tégla építésű és gáz-cirkós... A várható műszaki tartalmat nem ismerem egyelőre, mert még nem találkoztam a kivitelezővel. Azért kérdeztem, hogy mire számítsak... Ingatlanirodában voltam, hamarosan találkozok a generálkivitelezővel. Tehát a szitu az, hogy én megmondhatok bármit, de van egy alaphelyzet, amivel majd jön a kivitelező, csak dunsztom sincs, hogy mire figyeljek! Nem vagyok jártas az építészetben, fogalmam sincs melyik anyag a jó szigetelő, stb. A hőtartással, meg a hasonló fizikai fogalmakkal már ismerkedtem, és az energetikai jellemzőket is vesézem. Mindegy, megvárom mit "tálal" a kivitelező. Legjobb lesz ehhez valakit keresnem, aki vágja a témát, és helyben van. Köszi még egyszer!
2017. szept. 25. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!