Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kivágott hatalmas fenyofaval...

Kivágott hatalmas fenyofaval mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
Elvittessem a favagoval vagy daraboljam fel és szaritsam ki és tuzeljem el?

2017. okt. 5. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Én eltüzelném.
2017. okt. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tüzifának felhasítani. Esetleg ha van a környéken fafeldolgozó üzem eladni nekik.
2017. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én megkérdezném a favágót hogy kell-e neki. ha igen, vigye el. Legalább egy részét.

Kályhába nem jó, bográcsozáshoz meg borzasztó nagy mennyiség.

Ha csak a vastagat viszi el, még úgy is jó idő mire eltüzelgeted a lombot, gallyakat.

2017. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi tavasszal így kaptunk meg egy szép nagy fenyőfát. Most nagyon szépen ég esténként a kandallóban...
2017. okt. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk igen, kandallóban talán még elmegy. Bár a kéményre érdemes figyelni, a fenyő kormol.

Viszont cserépkályhába, téglakályhába, tömegkályhába erősen ellenjavallt.

2017. okt. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát én is csak azért tartok tőle, hogy a gyanta nem teszi e tönkre a kéményt
2017. okt. 5. 13:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor okoz gondot a gyanta, ha nem ég el rendesen, és hidegebb felületre le tud csapódni.

Bármiben el lehet tüzelni, de csak akkor, ha:

- már jó ideje ég a tűz, és rendesen átmelegedett a kémény

- nincs lefojtva, nagy lángon ég, annyi levegővel, amennyit csak kíván.

2017. okt. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fenyőt azért használják gyújtósnak, mert egyrészt nagyon puha fa, tehát alig van parazsa, másrészt mert nagyon jól hasad, szép vékony gyújtóst lehet belőle dikicselni. A gyanta tényleg erősen kormol, elkátrányosodik tőle a kémény, ha huzamosabb ideig csak fenyővel van tüzelve.


Javasolták, hogy a már jól átmelegedett kéményű kályhába tedd. Ezzel az a baj, hogy ahhoz, hogy a kémény teteje is eléggé átmelegedjen, tényleg jól be kell fűteni - jól befűtött házban viszont nem túl célszerű fenyőhasábokat rakni a kályhába, mert nagy lángja van és nincs parazsa, tehát jó nagy meleget csinál, de csak viszonylag rövid ideig, amire nem biztos hogy szükség van egy már egyébként is 22-24 fokos házban.


Viszont gyújtósnak az egyik legjobb a fenyő, és ha van más tüzifád is mellé (akác, bükk, akármi), akkor vegyesen, felébe-harmadába el lehet tüzelgetni a fenyőt is apránként.

2017. okt. 7. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1 fával nem tud azért egy fél télen eltüzelgetni, hogy elkátrányosítsa a kéményt.

Mikor én vágtam ki egy nagy fenyőt, akkor a cserfa közé raktunk 1-1 darabot, vagy olyankor többet, amikor már kialvóban volt a tűz. (Tehát gyorsan kellett nagy tűz, meleg kéménynél.)

2017. okt. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!